Disco Elysium – powstanie serial na podstawie kultowego RPG-a?

Jak wynika z nieoficjalnych wiadomości, wytwórnia dj2 Entertainment zakupiła prawa do serialu opartego na Disco Elysium.

Niepozorna gra od niezależnego dewelopera ZA/UM podbiła serca graczy i krytyków, otrzymując tytuł RPG-a roku 2019. Produkcja oferowała ciekawą i rozbudowaną historię kryminalną. Nic dziwnego, że marką interesują się filmowcy – po internecie fruwa ostatnio nieoficjalna informacja, ma powstać serial bazujący na grze.

Tworzeniem serii ma zająć się dj2 Entertainment, którego założycielem i CEO jest Dmitri M. Johnson – ten sam, który pracował przy filmowej adaptacji Sonic the Hedgehog. Co ciekawe, wytwórnia ma też prawa do paru innych tytułów, takich jak Vampyr, Life Is Strange czy fenomenalne We Happy Few.

Główną postacią w Disco Elysium jest detektyw, który budzi się w hotelu z bólem głowy i amnezją. Mimo trudnego położenia, delikwent musi zebrać się w sobie i wykonywać swoją robotę, która polega na rozwiązywaniu kryminalnych zagadek. Od nas zależy, czy zostaniemy prawdziwym wzorem praworządności, czy zejdziemy na złą stronę mocy i na przykład zaczniemy brać łapówki, staczając się na dno.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: