Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Disco Elysium jako gra na Game Boy’a? Projekt fanów robi spore wrażenie

Fani Disco Elysium odtworzyli grę tak, aby wyglądała na wydaną na Game Boy’a. Projekt robi wrażenie i widać, że wymagał sporo pracy.

Disco Elysium to zdecydowanie jeden z najlepszych i najbardziej oryginalnych erpegów ostatnich lat. Gra zebrała masę nagród i pokazała, że gatunek RPG wciąż można podjąć w ciekawy i niespotykany sposób. Dodatkowo produkcja doczekała się rzeszy oddanych fanów, którzy chętnie dzielą się treścią inspirowaną grą.

Kto by się spodziewał, że tytuł otrzyma… wersję na GameBoy’a! Może nie jest to dosłowna konwersja, którą odpalilibyśmy na kultowym sprzęcie, ale bez problemu mogłaby zostać nań wydana.

Lokacje zostały odtworzone umownie, choć wyglądają bardzo znajomo

Minigierka pokazuje jedynie sam początek tytułu, jednak robi to bardzo dobrze. Pozwala ona nawet na dobranie klasy naszej postaci i w pełni przenosi najważniejsze kwestie dialogowe.

Szkoda, że nie pokuszono się o odtworzenie ścieżki dźwiękowej, ale nakład pracy i tak robi wrażenie. Całość wygląda i działa naprawdę dobrze.

Jako fan oryginału jestem szczerze zachwycony. Czuć tutaj klimat miasta Revachol i ducha produkcji. Jeśli zakochaliście się w świecie DE, to koniecznie sprawdźcie inicjatywę fanów.

Projekt możecie sprawdzić w tym miejscu. Jest on dostępny całkowicie za darmo i nie wymaga pobierania żadnych plików. Bawcie się dobrze!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się