Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Disco Elysium 2 powstaje? Twórcy opublikowali tajemniczą zapowiedź

Możliwe, że już wkrótce doczekamy się zapowiedzi Disco Elysium 2 lub innego projektu Zaum Studio. Deweloperzy opublikowali enigmatyczny teaser.

Disco Elysium było grą niesamowitą, oryginalną i przy okazji naprawdę świetnie wykonaną. Zaum Studio pokazali, że w gatunku RPG da się jeszcze naprawdę sporo namieszać i nie potrzeba do tego specjalnie pokaźnego budżetu.

Recenzenci i gracze zachwycili się ideą erpega pozbawionego walki, który skupia się tylko i wyłącznie na świetnie napisanej fabule i prostej rozgrywce. Nic dziwnego, że Zaum nie zamierzają skończyć kariery na jednej produkcji.

Na stronie studia pojawiła się tajemnicza zapowiedź. Opublikowany obrazek przedstawia gwiazdę otoczoną czymś na kształt poroża, czyli symbol komunistycznej frakcji z Disco Elysium. Możemy więc wysnuć śmiałą tezę, że jest to zapowiedź kontynuacji lub rozszerzenia do gry. Jedno jest pewne – Zaum Studio pracują nad nowym projektem osadzonym w uniwersum swojej debiutanckiej produkcji.

Źródło: Disco Elysium

Możliwe też, że jest to zajawka mająca na celu przygotować graczy na ogłoszenie konsolowego portu Disco Elysium. Rzeczona konwersja miała prędzej czy później powstać, więc zapowiedź może się odnosić właśnie do niej.

Póki co musimy trochę poczekać na kolejny ruch Zaum. Mimo wszystko skłaniałbym się jednak w stronę teorii, że jest to zapowiedź kolejnej odsłony Disco Elysium. Ogłoszenie konsolowej wersji gry w tak subtelny i tajemniczy sposób byłoby czymś bardzo nietypowym, wręcz niezrozumiałym.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się