Kultowe Delta Force powraca. Gigantyczne multi i kampania na podstawie “Helikoptera w ogniu”

Delta Force powraca w nowej i niezwykle ambitnej grze [ZWIASTUN]
Newsy PC PS5 Xbox Series

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun z elementami rozgrywki nowej gry z serii Delta Force. Kultowa marka powraca i oby tym razem na właściwe tory.

W 2009 roku premierę miało Delta Force: Xtreme 2. Gra okazała się jednak tworem zdecydowanie niegodnym tej serii. Może nie jest to najpopularniejsza seria strzelanek na świecie, ale na końcu lat 90. cieszyła się sporą popularnością, a kolejne części nierzadko zachwycały wielu graczy. Wokół siebie zebrała spore grono fanów, aż do wspomnianego 2009 roku. Wydany wtedy koszmarek skutecznie zabił marzenia o kolejnych częściach cyklu.

Delta Force powraca!

W 2016 roku THQ Nordic przejęło studio NovaLogic wraz z ichniejszymi markami, wśród których było właśnie Delta Force. Później nikt o serii nic więcej nie słyszał, aż do teraz. Dość niespodziewanie Tencent zdecydował się na wskrzeszenie cyklu FPS-ów za pomocą nowej gry. Odpowiadać za nią będzie TiMi Studio Group, podwykonawca Tencentu. Zwiastun znajdziecie poniżej.

Po pierwsze – jestem zaskoczony, że właśnie ten cykl zdecydowano się wskrzesić. W końcu mówimy o popularnej, ale nieszczególnie zabójczo zarobkowej serii. Po drugie – zwiastun wygląda naprawdę porządnie! Twórcy gry obiecują, że dostaniemy tryb multiplayer o znacznie większej skali i kampanię singleplayer będącą adaptacją “Helikoptera w ogniu”.

Nasi projektanci zdecydowali się stworzyć wciągające pole bitwy dla wielu graczy, które mogłoby pomieścić jeszcze większą liczbę graczy PVP niż poprzedni limit 32 graczy. Aby stworzyć wspaniałą atmosferę walki na ziemi, morzu i w powietrzu, zaprojektowaliśmy różne metody zaangażowania i mapy, które integrują różne cechy terenu, takie jak pionowe różnice wysokości i jaskinie, a także różne trasy pojazdów.

– mówił producent Shadow Guo (za IGN)

W grze dostaniemy sporo pukawek, a także pojazdy, np. “pojazdy szturmowe, helikoptery, pojazdy opancerzone, łodzie szturmowe, pojazdy terenowe, jeepy, pickupy, myśliwce i drony”. Spory akcent postawiono na znacznie większą skalę bitew. Więcej o samej rozgrywce nie wiemy, ale pełna prezentacji produkcji nastąpi w trakcie Gamescom 2023.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie