Są pierwsze recenzje Death Stranding Director’s Cut. Jak wypada reżyserska edycja „symulatora kuriera”?

Death Stranding Director's Cut - główny bohater opiera swoją głowę o czoło koleżanki i rozmawiają
PS5

Do premiery Death Stranding Director’s Cut nie zostało sporo czasu, a dziś zeszło embargo na recenzje odświeżonego wydania. Jak je oceniają redakcje branży growej?

Jest bardzo dobrze, a nawet wręcz rewelacyjnie. W chwili pisania tego artykułu produkcja uzyskała 87 punktów metascore, dzięki czemu wyprzedziła wersję z 2019 roku o całe 5 punktów. Warto też poświęcić uwagę punktacjom serwisów gamingowych z całego świata:

  • ScreenRant – 5/5
  • TheGamer – 5/5
  • Wccftech – 8.6/10
  • Twinfinite – 4,5/10
  • PlayStation LifeStyle – 10/10
  • Press-Start Australia – 8.5/10
  • Push Square – 9/10

Jak widać, jest masa wysokich ocen, a część grających przed premierą wystawiło nawet maksymalne noty. Niektórym jednak brakowało większego rozszerzenia podstawowych mechanik pierwotnego wydania gry. Co ciekawe, Death Stranding Director’s Cut wspiera rozdzielczość o formacie 21:9, co może spodobać się posiadaczom takich monitorów.

Nie zabrakło także nowych misji oraz urozmaicenia podróży – jednego z kluczowych elementów. Twórcy zadbali również o zupełne nowości – dodatkowe utwory, które nie pojawiły się wcześniej w grze oraz specjalny tryb wyścigowy. Nie brakuje w nim naprawdę rozmaitych pojazdów, dlatego tym bardziej warto go sprawdzić.

Premiera omawianego wydania już jutro, 24 września 2021 roku. Gra wyjdzie jedynie na konsolę PS5. Na ten moment nie wiadomo nic na temat ewentualnego pojawienia się tej edycji na komputerach PC, choć nie zdziwiłbym się, gdyby taki scenariusz miał mieć miejsce w przyszłości. Przecież pierwsze wydanie Death Stranding wyszło po pewnym czasie na Steam i Epic Games Store. Liczmy wszyscy, że wystarczy tylko trochę poczekać.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie