Czerwona Sonja po latach otrzyma nową wersję. Wiadomo, kto wcieli się w wojowniczkę

Czerwona Sonja - powstaje nowa adaptacja komiksu sprzed lat
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Czerwona Sonja, klasyczny film przygodowy z 1985 roku, otrzyma nową wersję. Produkcja już ruszyła, wiadomo też, kto zagra główną rolę.

Dla jednych kultowy obraz z dzieciństwa, dla innych gniot nie do obejrzenia – Czerwoną Sonję znają jednak chyba wszyscy, niezależnie od podejścia. Dziś już wiemy, że bohaterka wywodząca się pierwotnie z komiksu pojawi się na ekranach ponownie. Główną rolę otrzymała już Matilda Lutz, aktorka znana już z takich produkcji jak Rings, Zemsta oraz Klasyczny horror. Oprócz niej w obsadzie znaleźli się też Wallis Day, Robert Sheehan, Michael Bisping, Martyn Ford, Eliza Matengu, Manal El-Feitury i Katrina Durden. Na krześle reżysera zasiądzie M.J. Bassett, zaś za scenariusz odpowiadają Joey Soloway oraz Tasha Huo.

Oryginalna Czerwona Sonja ujrzała światło dzienne w 1985 roku. Tytułowa bohaterka podjęła walkę, by pomścić śmierć swojego ludu. W nieustraszoną wojowniczkę wcieliła się wówczas Brigitte Nielsen, której występu jednak nie doceniono; aktorkę nominowano do dwóch Złotych Malin, z których ostatecznie otrzymała jedną – za najgorszy debiut.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy nowa wersja Czerwonej Sonji trafi na ekrany.

Udostępnij: