Czarnoksiężnik z Oz powraca po latach. Powstanie nowa wersja kultowego filmu

Czarnoksiężnik z Oz otrzyma nową wersję po niemal 90 latach
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Jeden z najbardziej uwielbianych musicali otrzyma po niemal 90 latach oficjalny remake. Czarnoksiężnik z Oz powraca na ekrany.

Portal Deadline informuje, że Warner Bros. oficjalnie zajmuje się nową wersją popularnego musicalu sprzed lat. Dorotka, Blaszany Drwal, Lew, Strach na wróble i piesek Toto powrócą więc na ekrany za sprawą Kenyi Barrisa, twórcy serialu Czarno to widzę. Barris będzie tu zarazem scenarzystą, jak i reżyserem całej produkcji.

Choć sama oś opowieści jest powszechnie znana, nie wiadomo jak na razie, jak Kenya Barris podejdzie do historii. Niewykluczone, że osadzi ją we współczesności. Całość opowiada o Dorotce, którą tornado porywa do magicznej krainy Oz. Tam poznaje nowych przyjaciół i pomaga pozbyć się złych postaci panujących nad światem. Spotyka m.in. tytułowego czarnoksiężnika, choć nie jest on jedyną magiczną postacią w krainie.

Czarnoksiężnik z Oz na ekranach zadebiutował w 1939 roku jako adaptacja popularnej powieści dla dzieci autorstwa Franka Bauma. W filmowym musicalu wystąpili m.in. Judy Garland, Frank Morgan, Ray Bolger, Bert Lahr, Jack Haley, Billie Burke, Margaret Hamilton, Charley Grapewin, Pat Walshe oraz Clara Blandick. Całość otrzymała sześć nominacji do Oscarów, spośród których udało jej się otrzymać dwie statuetki.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij: