Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – tak wygląda Pacifica. Zamiast turystów, gangi i przemoc

CD Projekt RED prezentuje kolejną dzielnicę z Cyberpunk 2077. Tym razem możemy spojrzeć na dystrykt Pacifica, który w założeniu miał być wielkim ośrodkiem wypoczynkowym Night City.

Polskie studio publikuje kolejne grafiki koncepcyjne z Cyberpunk 2077, kontynuując tym samym prezentację dzielnic, jakie przyjdzie nam odwiedzić w grze.

Cyberpunk 2077 – Pacifica, utracony raj

Jak zaznacza deweloper, Pacifica mogła być najbardziej dochodowym ośrodkiem wypoczynkowym Night City, ale gdy inwestycja upadła, zmieniła się w łuskę, która zaczęła gnić. Teraz zamiast turystów dzielnica jest opanowana przez gangi i przemoc, a Chłopcy Voodoo chronią społeczność opuszczoną przez NCPD.

Pacifica jest totalną odwrotnością dla takich dzielnic jak City Center i Japantown, w których mieszkają najbogatsi. To najniebezpieczniejsza dzielnica „Nocnego Miasta” – raj dla wszelkich gangów i morderców, a także dla szeroko pojętego czarnego rynku.

Co ciekawe, Pacifica będzie jedną (jedyną?) z dzielnic, w której będziemy mogli kogoś zabić bez ściągania na siebie stróżów prawa. – W Pacifica (jednym z biedniejszych obszarów) prawdopodobnie można kogoś zastrzelić, a jeśli nikt nie zobaczy, nikogo nie będzie to obchodziło. Jeśli zrobiłbyś to w centrum miasta, prawdopodobnie trafisz w ręce organów ścigania, ponieważ te obszary są znacznie gęściej patrolowane. Tłumy będą zachowywać się i ubierać inaczej. Możesz usłyszeć więcej języków, na przykład japoński może być szczególnie zauważalny, ponieważ Japończycy są uważani za wyższą klasę w uniwersum – mówił w sierpniu 2019 roku producent gry, Richard Borzymowski. Więcej o policji w Cyberpunk 2077 przeczytacie tutaj.

Premiera Cyberpunka 2077 przewidziana jest na 19 listopada 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się