Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 na „ostatniej prostej”. CD Projekt podsumowuje półrocze

Można być już chyba pewnym, że nowa gra RED-ów zadebiutuje zgodnie z planem, czyli w listopadzie. Wskazują na to słowa wiceprezesa zarządu ds. finansowych CD Projekt S.A. Piotra Nielubowicza.

Na kanale firmy na YouTube pojawiło się podsumowanie wyników finansowych za I półrocze 2020. Przy okazji CFO CD Projektu Piotr Nielubowicz wyjawił, że nowa gra Polaków znajduje się na ostatniej prostej bardzo intensywnej finalnej fazy prac.

Na podstawie tych słów można wnioskować, że już nic nie stanie na przeszkodzie, by CP 2077 trafił do fanów przed świętami. Początkowo tytuł miał ukazać się w kwietniu, ale przełożono premierę na wrzesień – i ten termin również uległ zmianie. Ostatecznie debiut gry zaplanowano na 19 listopada 2020.

CD Projekt – wyniki finansowe za I półrocze 2020

Jak informuje CFO firmy w poniższym wideo, wartość skonsolidowanych przychodów CD Projekt S.A. ze sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach 2020 sięgnęła 364 milionów złotych, co stanowi kwotę o 70 procent większą niż rok temu. Natomiast zysk netto grupy wyniósł 147 mln złotych, czyli prawie trzykrotnie więcej niż w I półroczu 2019. Podstawę tych osiągów stanowi niezmiennie sprzedaż Wiedźmina 3, łącznie z wydaną pod koniec 2019 wersją na Switcha i Gwintem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się