Cyberpunk 2077 może okazać się najbardziej dochodową grą w historii branży

CD Projekt RED ma pojawić się na tegorocznych targach E3 z wielką zapowiedzią, a analitycy wieszczą ogromny sukces nadchodzącej grze Cyberpunk 2077.

Neil Campling – analityk Mirabaud Securities w wywiadzie dla Strefy Inwestorów skomentował przyszłość CD Projekt RED oraz ich nowej gry. Otóż według specjalisty, Cyberpunk 2077 ma być najbardziej dochodową produkcję w historii branży gier. To mocne słowa, które mogą rozbudzić nie tylko apetyt graczy, ale też inwestorów.

Campling swoje przewidywania opiera między innymi na bardzo pozytywnym odbiorze zapowiedzi i materiałów wideo na temat gry. Wie on, że wywarły one bardzo dobre wrażenie na branży, nie tylko samych graczach, ale i całej branży, nawet mocnej konkurencji.

Uważamy, że cena docelowa akcji CD PROJEKT to 320 zł. Byliśmy na targach E3 w ubiegłym roku i widzieliśmy demo Cyberpunk 2077. Gra robi kolosalne wrażenie. Rozmawialiśmy z graczami oraz konkurencją i wszyscy byli pod wielkim wrażeniem z niecierpliwością oczekują na premierę. Wygląda na to, że Cyberpunk 2077 jest najbardziej oczekiwaną grą wszech czasów. Co ciekawe, ten efekt CD PROJEKT osiągnął, nie wydając na razie zbyt wiele na reklamę i marketing. Podkreślam, że według nas Cyberpunk 2077 ma potencjał, żeby być najbardziej dochodową grą w historii przemysłu gier video. Oczywiście, czy tak się stanie, nie wiadomo, jest wiele czynników ryzyka. Tym niemniej nasze założenia bazowe są takie, że w roku debiutu gry Cyberpunk 2077 CD PROJEKT sprzeda 15 mln gier, a w następnym 18 mln gier. To będzie oznaczało przychód w wysokości 2 mld zł w pierwszym roku i 2,4 mld zł w drugim roku – twierdzi Neil Campling.

Cyberpunk 2077 porównane do serii GTA

Według analityka Mirabaud Securities, CD Projekt RED ma szansę stać się drugim Take Two Interactive, która jest wydawcą między innymi GTA od Rockstar Games. Oczywiście Neil Campling zdaje sobie sprawę z silnej konkurencji oraz tego, że obecnie na rynku panuje moda na gry online, ale w ocenie analityka, jeśli gra dla pojedynczego gracza reprezentuje najwyższy poziom, ma szansę na sukces. Wiedźmin 3 pokazał, że polskie studio skupia się właśnie na tego rodzaju grach i jeśli Cyberpunk 2077 będzie tak samo doszlifowaną produkcją, także może okazać się propozycją z najwyższej półki.

Samo studio CD Projekt RED cały czas podkreśla, że Cyberpunk 2077 to jego największy projekt. Jeśli swoim rozbudowaniem pobije wspomnianego Wiedźmina 3, to będzie prawdziwy hit. Z tego względu targi E3 2019 – jeśli faktycznie dojdzie w ich trakcie do konkretnych zapowiedzi – mogą być najważniejszymi dla rodzimego producenta, ugruntując jego pozycję w branży na kolejne lata, jak nie więcej.

Cyberpunk 2077 premiera

Wymieniona gra nie ma jeszcze daty premiery. Wiemy jednak, że ukaże się na PC, PS4 oraz XOne.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.