Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – mapa gry nie kończy się na Night City

Ostatnie dni to morze informacji o Cyberpunk 2077. Wśród nich nie zabrakło ciekawych wieści dotyczących terenu, jaki będziemy eksplorować. Mapa gry to nie tylko Night City.

Choć pokazywany obecnie na targach E3 2019 gameplay z Cyberpunk 2077 nie został udostępniony w sieci, otrzymaliśmy wiele screenów, trailer i teaser rozgrywki, które pokazują miasto przyszłości. Lecz nie tylko – w teaserze (który przypominamy poniżej), znalazła się scena wejścia w cyberprzestrzeń. Tam też zagramy!

Cyberpunk 2077 – mapa gry: Night City, Badlands, cyberprzestrzeń i niespodzianki

Paweł Sasko, główny projektant questów do gry Cyberpunk 2077, został zapytany w wywiadzie dla brytyjskiego Eurogamera o obszar gry, jaki mamy eksplorować.

Deweloper zaznaczył, że to nie tylko Night City. Po pierwsze, cyberprzestrzeń, która była pokazywana w teaserze, również będzie terenem naszych działań w niektórych momentach fabuły. Co ważniejsze, obszar tuż przy Night City, znany jako Badlands, należy do otwartego świata gry. Sasko wspomniał również o kilku innych niespodziankach.

Cyberprzestrzeń jest naprawdę niebezpiecznym miejscem – jak widzieliście w tegorocznym demo z E3, było wielu ludzi, których pomoc jest konieczna, aby się tam dostać. Leżeliście w wannie pełnej lodu, ponieważ wasze ciało staje się CPU i potrzebujecie dużo mocy – powiedział Sasko. – Dostęp do cyberprzestrzeni uzyskuje się w określonych momentach fabularnych, a w niektórych przypadkach można ją eksplorować – dodał.

Ale gra to nie tylko Night City – kontynuuje deweloper. – Wokół miasta rozlega się teren Badlands. Możesz opuścić Night City i zwiedzić ten obszar, zobaczyć, jak wygląda świat poza miastem i… wygląda bardzo surowo. Ale masz tam questy, zlecenia, które możesz zrobić, a także zostaniesz tam wysłany przez główną historię. Jest też kilka innych niespodzianek – mówi Paweł Sasko.

Jak zatem widzicie, szykuje się naprawdę rozległy teren do zwiedzenia. Jesteśmy też niezmiernie ciekawi wspomnianych niespodzianek. CD Projekt RED zapewne małymi kroczkami odsłoni nam świat gry. Czekamy!

Premiera Cyberpunk 2077 została zaplanowana na 16 kwietnia 2020 roku. Gra ukaże się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%