Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – ujawniono, na jakich systemach Windows uruchomimy grę

Oczekiwany przez wielu graczy Cyberpunk 2077 będzie obsługiwał jedynie biblioteki DirectX 12, co oznacza, że grę uruchomimy np. na Windows 7, ale na Windows 8 już nie.

Windows 8 nie jest popularnym systemem operacyjnym, lecz jeśli ktoś z Was na nim pracuje i będzie chciał zagrać w Cyberpunk 2077, cóż… pora na przesiadkę na nowszy lub starszy system. Marcin Gollent, główny programista grafiki w CD Projekt RED, ujawnił w wywiadzie dla PCGamesHardware, że Cyberpunk 2077 będzie obsługiwał tylko API DirectX 12. Oznacza to, że będzie działać tylko na Windows 7 i Windows 10.

Dzięki wprowadzeniu obsługi DX12 dla systemu Windows 7 z dodatkiem SP1, którą Microsoft udostępnił w zeszłym roku, gra będzie działać na tym systemie. Testujemy i będziemy nadal testować Cyberpunk 2077 w systemie Windows 7, aby wyeliminować wszelkie powstałe usterki. Niestety system Windows 8 nie otrzymał swojego wariantu bibliotek DX12 – powiedział Marcin Gollent.

CP 2077 nie będzie obsługiwać DX11, zatem sprawa jest prosta – na Windows 8 gra się nie odpali.

Deweloper wspomniał również o DX12 Ultimate potwierdzając, że gra będzie działać z dowolnym GPU DX12. – Jeśli chodzi o DX12 Ultimate, Cyberpunk 2077 będzie działał absolutnie dobrze ze wszystkimi GPU kompatybilnymi z DX12. Zestaw funkcji „Ultimate” pozwala nam robić więcej, jeśli pozwala na to sprzęt. Zdecydowaliśmy się na DX12 z dwóch powodów. Po pierwsze, jest to standardowy interfejs API dla platform Xbox. Ponieważ gra pojawi się również na Xbox One, naturalnie chcieliśmy, aby została ona wdrożona jak najszybciej. Po drugie, jest to miejsce narodzin DXR [DirectX Raytracing], a biorąc pod uwagę, że planowaliśmy zainwestować w DXR bardzo wcześnie, decyzja o wyborze DX12 była dość prosta.

Gollent nie powiedział niestety, czy Cyberpunk 2077 będzie obsługiwał którąkolwiek z funkcji DX12 Ultimate.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się