Cyberpunk 2077 jak GTA 5 – garaże i stacje radiowe w grze


CD Projekt RED prezentuje kolejną porcję informacji dotyczących Cyberpunk 2077. W grze nie zabraknie motywów rodem z GTA 5.

Polski deweloper wciąż podtrzymuje hype na Cyberpunk 2077, co chwilę serwując nam kolejne informacje dotyczące gry. Tym razem usłyszeliśmy kilka słów o garażach (już wcześniej o tym wspominano) oraz stacjach radiowych. Zobaczymy tutaj rozwiązania znane choćby z GTA 5 i jeśli lubicie kolekcjonować pojazdy w sieciowym trybie tytułu od Rockstar, u CD Projekt RED poczujecie się jak w domu.

Cyberpunk 2077 – podpatrzone w GTA 5…

Paweł Sasko – główny projektant questów do Cyberpunk 2077 – w krótkim filmiku zaznacza, że podczas rozgrywki będziemy mogli kolekcjonować samochody oraz motocykle, które zbierzemy w swoim garażu. Pojazdy będą wyposażone w radio. Będziemy mogli posłuchać różnej muzyki podczas przejażdżek po sześciu różnych dystryktach świata gry – mówi deweloper.

Cyberpunk 2077 – samochód na zawołanie

W zeszłym miesiącu Paweł Sasko wyjaśnił podczas rozmowy z serwisem VG24/7, że porzucony samochód lub motocykl gracza będzie się zachowywał tak samo jak Płotka z gry Wiedźmin 3. Będziemy mogli przywołać pojazd, a on w moment znajdzie się tuż obok.

 Samochody są wyposażone w sztuczną inteligencję, jeśli je wezwiesz, zobaczysz, jak zbliżają się do ciebie. Będziesz patrzeć, jak twoje auto czy motocykl podjeżdżają na miejsce. Możesz więc po prostu zostawić pojazd gdzie chcesz, może gdzieś pójść, a później go szybko przywołać – tłumaczy deweloper.

Wspomniany serwis pisze również, że każdy nasz apartament będzie posiadał duży garaż, dzięki któremu możesz zbudować swoją kolekcję futurystycznych pojazdów (podobnie jak w GTA 5), wyznaczając ulubioną maszynę jako „główny” pojazd. Studio CD Projekt RED jeszcze nie zdecydowało, ile różnych modeli samochodów i motocykli znajdzie się w CP 2077, lecz ma być tego sporo. – Rzecz w tym, że możesz wymieniać te pojazdy, możesz zdecydować: „dobrze, to mój główny samochód, a to mój główny motocykl, którym jeżdżę”– dodaje Paweł Sasko.

Projektant zaznaczył też, że oprócz samochodów oraz motocykli, które możemy ujeżdżać, w CP 2077 znajdą się pojazdy latające oraz łodzie. Tych dwóch ostatnich typów nie będziemy mogli osobiście prowadzić, lecz znajdziemy się na ich pokładach w odpowiednich momentach fabuły.

Przypominamy, że data premiery Cyberpunk 2077 została zaplanowana na 16 kwietnia 2020 roku na Xbox One, PS4 i PC.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.