Cyberpunk 2077 jak film dla dorosłych. Ciekawy wywiad z CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 stał się tematem niedawnej rozmowy, jaką dziennikarz Polskiego Radia przeprowadził z Pawłem Sasko, głównym projektantem questów do nadchodzącej gry.

Twórcy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zajmują się obecnie kolejną wielką grą RPG, która zadebiutuje na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One już na początku przyszłego roku. Mowa oczywiście o Cyberpunk 2077, którego w mediach jest bardzo dużo w ostatnich tygodniach. Jeśli należycie do grona osób, dla których dzień bez newsa o CP 2077 to dzień stracony, zapraszamy do załączenia poniższego wywiadu przeprowadzonego z Pawłem Sasko na falach Polskiego Radia.

Cyberpunk 2077 w poszukiwaniu nieśmiertelności

Paweł Sasko wspomina m.in. o motywacji naszego głównego bohatera. – V jest najemnikiem i jednym z jego głównych celów jest to, żeby wyrwać się z oków miasta, tego czym jest Nigh City, które jest w dużym stopniu metaforą systemu, metaforą rzeczywistości. V poszukuje czipa, wszczepu związanego z nieśmiertelnością – tłumaczy deweloper.

Paweł Sasko mówi również, że dla zespołu tworzącego Cyberpunk 2077 gry to nie zabawki, lecz doświadczenie dla bardzo dorosłego odbiorcy. Już Wiedźmin 3 był dla osób, które lubią myśleć, ze względu na trudne tematy podejmowane przez fabułę produkcji. W CP 2077 poszliśmy nawet dalej – przyznaje rozmówca Polskiego Radia i tłumaczy, że we współczesnej kulturze masowej panuje takie przeświadczenie, żeby odbiorcy nie obrażać, nie pokazywać mu takich rzeczy, z którymi może się nie zgodzić, które wywołają w nim jakiś wewnętrzny bunt. – W Wiedźminie 3 i w Cyberpunk 2077 nie stronimy od takich tematów – zaznacza Paweł Sasko dodając, że takich scen i momentów w różnych zadaniach będzie mnóstwo. Jednak nie po to, by szokować, tylko po to, by pokazać inną perspektywę.

Cyberpunk 2077 ma prezentować spojrzenie na najróżniejsze odcienie naszej rzeczywistości – tutaj nic nie będzie albo czarne, albo białe.

W rozmowie poruszono również wątek Keanu Reeves’a, wcielającego się w grze w postać Johnny’ego Silverhanda oraz wiele innych ciekawych aspektów oczekiwanej gry. Zapraszamy zatem do oglądania!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.