Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 i mikropłatności w multi, które sprawią, że będziemy szczęśliwi

CD Projekt RED co prawda nie zamierza zarzucać nas mikropłatnościami w części fabularnej Cyberpunk 2077, ale inaczej sprawa wygląda w przypadku multiplayera.

Wiedźmin 3 nie miał mikropłatności i Cyberpunk 2077 nie będzie miał mikropłatności. Wiedźmin 3 nie miał również trybu multiplayer, a CP2077 taki dostanie. Z mikropłatnościami (dzięki wccftech).

Brak mikropłatności w Cyberpunk 2077 dotyczy tylko trybu fabularnego oraz dodatków, które są szykowane z myślą o rozbudowaniu historii. REDzi zapowiedzieli jednak, że w późniejszym czasie gra dostanie tryb multiplayer i tutaj mamy zostać szarpnięci za portfele. Na szczęście, nie będzie to natarczywe ciągnięcie za kieszenie, a subiektywne pokazywanie, że warto wydać nieco grosza na dodatkowe atrakcje. Tak twierdzi prezes CD Projektu, Adam Kiciński.

Cyberpunk 2077 – mikropłatności w multi nie będą agresywne

Adam Kiciński mówił o mikropłatnościach w CP2077 podczas rozmowy z inwestorami.

Nigdy nie jesteśmy agresywnie nastawieni wobec naszych fanów. Traktujemy ich uczciwie i jesteśmy przyjaźni. Oczywiście, że nie będziemy działać agresywnie, ale można się spodziewać wspaniałych rzeczy do kupienia. Celem jest zaprojektowanie monetyzacji w taki sposób, aby ludzie byli zadowoleni z wydawania pieniędzy. Nie staram się być cyniczny, ani czegoś ukrywać, chodzi o stworzenie poczucia wartości.

Tak samo jak w przypadku naszych gier dla jednego gracza: chcemy, aby gracze byli zadowoleni z wydawania pieniędzy na nasze produkty. To samo dotyczy mikrotransakcji: oczywiście możesz się ich spodziewać, a CP to świetne miejsce do sprzedaży, ale nie będzie to agresywne; nie zdenerwuje graczy, ale sprawi, że będą szczęśliwi – taki jest przynajmniej nasz cel.

Zatem co kupimy w Cyberpunk 2077 w ramach mikropłatności? Na pewno nie będą to przedmioty dające przewagę w walce. Prawdopodobnie chodzi o drobiazgi w stylu skórek na broń czy nowych ciuszków, ewentualnie elementów pozwalających zmienić wygląd pojazdów. Tylko czy takie coś sprawi, że staniemy się bardziej szczęśliwi? Cóż… może REDzi szykują jednak jakąś niespodziankę, która mile nas zaskoczy i skłoni, że pieniądze same wyfruną z portfela.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się