Cyberpunk 2077 – drugi beep od CD Projekt. Sekretna wiadomość czy trolling?

Wczorajsza konferencja CD Projekt to 45 minut informacji, z których najważniejsze już Wam przekazaliśmy. Jedna rzecz umknęła wielu obserwatorom – celowy graficzny glitch przy pytaniu o drugiego beepa z Cyberpunk 2077. Sekretna wiadomość czy pogrywanie na naszych emocjach?

Jeśli ochłonęliście już po wczorajszych rewelacjach dotyczących Cyberpunk 2077, mamy dla Was kolejny smaczek z konferencji. Adam Kiciński – prezes firmy CD Projekt – nie tylko mówił bowiem o tworzeniu bohatera, kampanii fabularnej czy braku multiplayera na starcie gry, lecz również zabawił się z branżą w ciekawy sposób.

Kiedy ze sceny padło pytanie “Kiedy można się spodziewać jakiegoś drugiego beepa z Cyberpunka?“, Adam Kiciński odpowiedział: Jeśli chodzi o Cyberpunka, chciałbym Państwu strasznie coś powiedzieć na ten temat, lecz naprawdę dzisiaj jeszcze nie jest ten moment. Oczywiście kilkanaście minut później prezes spółki sypnął kilkoma konkretami, które już przedstawialiśmy (link powyżej), lecz nie o tym chcemy teraz napisać.

Podczas odpowiedzi dotyczącej beepa stało się coś ciekawego – na grafice wyświetlanej w tle pojawił się glitch graficzny nawiązujący stylem do tego, który widzieliśmy już w pierwszym trailerze Cyberpunk 2077. Możecie go zobaczyć na 23:35 poniższego nagrania.

Drugi beep Cyberpunk 2077 – machina marketingowa rusza się z miejsca

Wydaje się, że cała sytuacja mogła zostać wyreżyserowana i wydaje się, że Adam Kiciński osobiście spowodował owego glitcha naciskając przycisk trzymany w dłoni. Możliwe, że tym samym jesteśmy zatem świadkami rozpoczętej już kampanii marketingowej Cyberpunk 2077, która przecież miała rozpocząć się niespodziewanie i nas zaskakiwać.

Na forum Reddit oraz oficjalnym forum CD Projekt postanowiono oczywiście rozłożyć glitcha na części pierwsze i doszukano się w nim sekretnego przekazu – litery i cyfry 3 E oraz ciągu EEE w lewym górnym rogu. Może to świadczyć o tym, że targi E3 2018 upłyną nam pod znakiem Cyberpunk 2077.

Lecz czy w zakłóceniach nie doszukujemy się czegoś na siłę? Nie jest przecież wykluczone, że CD Projekt po prostu trolluje graczy napędzając hype na swoją produkcję. Jakby nie było, numer sie udał, a branża zaczyna odliczać dni do E3 2018. Targi odbędą się w dniach 12-14 czerwca w Los Angeles i już przed nimi mamy ujrzeć coś związanego z Cyberpunk 2077.

Prezes nie widział, bo stał tyłem

Na koniec przytaczamy pytanie, które padło podczas czatu z zarządem:

Pytanie: Panie Adamie, czy zauważył Pan jakieś zakłócenie na wyświetlanej prezentacji, w trakcie odpowiedzi na pytanie o Cyberpunka? 🙂

Adam Kiciński: nie, bo stałem tyłem.

Zapis konferencji CD Projekt. Cyberpunk 2077 – beep na 23:35

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 (KOMENTARZ) w “Cyberpunk 2077 – drugi beep od CD Projekt. Sekretna wiadomość czy trolling?

  • 23 marca 2018 at 10:44
    Permalink

    Wyraźnie widać jak naciska przycisk także wszystko było zaplanowane 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: