Cyberpunk 2077 ruszy na PS5 i nowej konsoli Xbox! CD Projekt ujawnia informacje o grze

Inwestorzy pytają o wiele aspektów dotyczących oczekiwanego Cyberpunk 2077. Tworzenie postaci, battle royale, mikropłatności i część wspólna z tytułem Wiedźmin 3. Wszystko to poruszono na niedawnej konferencji spółki.

CD Projekt wciąż dawkuje emocje i wieści dotyczące Cyberpunk 2077, lecz podczas przeprowadzonej kilka godzin temu konferencji padły ciekawe informacje i zapewnienia.

Cyberpunk 2077 przed E3 2018! Gameplay czy tylko trailer?

Na początek najważniejsze – oficjalne materiały z nadchodzącej gry mają zostać pokazane tuż przed targami E3 2018, które odbędą się w dniach 12-14 czerwca w Los Angeles. Nie wiadomo jednak, co konkretnie mamy ujrzeć.

Cyberpunk 2077 – premiera na PS5 i nowym Xbox wchodzi w grę

Adam Kiciński – prezes firmy CD Projekt – zaznacza, że silnik gry Cyberpunk 2077 nie ma problemu ze skalowaniem i jest gotowy na następną generację konsol, które oczywiście nie zostały jeszcze zapowiedziane. Dano nam jednak do zrozumienia, że PlayStation 5 oraz następne wcielenie konsoli Xbox nie będzie miało problemu, by przywitać na swoich dyskach twardych tworzoną obecnie przez Polaków mega produkcję.

Bohater i kampania fabularna Cyberpunk 2077

Kiciński odpowiedział również na pytanie o bohatera gry. – Będzie możliwość zbudowana swojego bohatera i można powiedzieć, że będą to różne klasy – zaznacza. – Na początku z pewnością dostarczymy graczom wielkiego fabularnego RPG-a dla jednego gracza, z niesamowitą historią, tak jak to miało miejsce w przypadku Wiedźmina 3 – dodaje.

Multiplayer i pytanie o battle royale

Podczas konferencji nie zabrakło zahaczenia o niezwykle popularny obecnie tryb battle royale. Czy firma zastanawia się nad wdrożeniem go do Cyberpunk 2077? – My się nad wszystkim oczywiście zastanawiamy, natomiast na dziś w ogóle jeszcze o Cyberpunku nie rozmawiamy – ucina Adam Kiciński.

Prezes spółki nie chce jeszcze zdradzić informacji odnośnie dalszego rozwoju gry, lecz jak przypomniał, CD Projekt RED chce, by przyszłe gry studia miały na jakimś etapie elementy online.

Na początku studio skupi się jednak na promowaniu i przedstawieniu kampanii fabularnej dla Cyberpunk 2077.

Będzie to niesamowity RPG bez żadnych mikrotransakcji i ukrytych rzeczy, dokładnie jak miało to miejsce w przypadku Wiedźmina 3, przy czym gra jest bardzo różna od Wiedźmina 3, dlatego, że nie będziemy mieli zdefiniowanego bohatera, świat będzie światem przyszłości, będziemy się poruszać w trzech wymiarach i tak dalej. Lecz jeśli chodzi o charakter produktu, będzie on taki sam jak Wiedźmin 3, który będzie się po prostu kupowało i otrzymamy wiele godzin niesamowitej rozgrywki – podkreśla Kiciński.

Zapis konferencji CD Projekt. Cyberpunk 2077 – informacje po 34 minucie

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.