Skradziono skiny do CS:GO o wartości ponad 3 mln złotych. Strona zawiesiła działalność

Counter-Strike: Global Offensive - skradziono skiny o wartości 3 mln zł
Newsy PC

Skórki do Counter-Strike: Global Offensive potrafią kosztować zabójcze pieniądze. Nic dziwnego, że hakerzy dopuszczają się nawet ich kradzieży.

Jeżeli niedawno próbowaliście dostać się na stronę CSGOEXO.COM zapewne natknęliście się na dość zaskakujący komunikat. Otóż od pewnego czasu strona nie działa, bo… ktoś ukradł z niej skiny.

Counter-Strike: Global Offensive i kolejna kradzież skinów

Jak już okazało się wiele lat temu, kradzież nie dotyczy wyłącznie klasycznego “wzięcia jabłka ze sklepu”, a dziś w internecie hakerzy i złodzieje zarobić mogą więcej niż na kradzieży fizycznej. Banki, wirtualne kasyna czy inne tego typu strony aż proszą się o to, aby ktoś przeprowadził na nie atak albo wykorzystał niczego nieświadomego użytkownika. Nawet gracze CS:GO nie mogą czuć się bezpieczni.

Wspomniana wyżej strona tymczasowo zawiesiła działalność. 15 lutego 2023 roku okazało się, że ktoś ukradł z niej skórki o wartości ponad 3 mln złotych (tj. 700 tys. dolarów). Witryna obecnie przeprowadza analizę strat i jest w kontakcie ze Steamem. Widnieje tam krótka notka opisująca sytuację.

Strona CSGOEXO.COM jest tymczasowo wyłączona, ponieważ skiny o wartości 700 000 dolarów zostały nielegalnie skradzione ze strony we wczesnych godzinach 15 lutego.

– czytamy w komunikacie

Ciekawe jest to, iż zidentyfikowano nawet sprawców i zalinkowano odnośniki do ich profili na Steamie. Udostępnione profile wskazują na trzy osoby, z czego pochodzi najpewniej z Filipin. Administratorzy wirtualnej platformy do handlu skinami do gry starają się przywrócić jej działalność. Proszą także o informacje, które mogłyby pomóc w schwytaniu sprawców.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie