CODA najlepszym filmem Oscarów. Gdzie obejrzeć produkcję?

CODA - gdzie obejrzeć najlepszy film Oscarów 2022?
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Platformy

CODA to pierwszy film wyprodukowany dla platformy streamingowej, jaki zdobył Oscara – gdzie dokładnie można obejrzeć ten tytuł?

Nagroda dla filmu Sian Heder jest wyjątkowo ważna, z wielu zresztą względów. To swoisty znak naszych czasów, że produkcja stworzona dla platformy streamingowej zdobywa najbardziej prestiżową nagrodę w środowisku. CODA to tytuł nakręcony dla Apple TV i tam właśnie odsyłamy tych, którzy zastanawiają się, gdzie można go teraz obejrzeć. Cena abonamentu wynosi tu 24,99 zł miesięcznie; jeśli nie korzystaliście do tej pory z subskrypcji, możecie również wypróbować ją bezpłatnie przez 7 dni.

Film opowiada historię Ruby, która jest – jak głosi tytuł – CODA (Child of Deaf Adults), słyszącym dzieckiem głuchych dorosłych. Dziewczyna pasjonuje się muzyką i pragnie zdawać do szkoły muzycznej. W tym celu musiałaby jednak opuścić dom rodzinny, co niekorzystnie odbiłoby się zarówno na życiach członków rodziny, jak i na prowadzonym przez nich biznesie.

Film nominowano w trzech kategoriach i we wszystkich zdobył statuetki. Oprócz całego filmu wyróżniono również scenariusz adaptowany autorstwa Sian Heder. Z nagrodą wrócił także Troy Kotsur jako najlepszy aktor drugoplanowy. To właśnie jego statuetka jest tu tak istotna; Kotsur jest bowiem pierwszym głuchym aktorem, który ma na swoim koncie Oscara. Wśród aktorek palma pierwszeństwa od dawna należy do Marlee Matlin, czyli odtwórczyni roli Jackie Rossi. Matlin zdobyła Oscara w 1986 roku za Dzieci gorszego Boga.

Oglądaliście już CODĘ?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie