Nowa instytucja w polskim rządzie. Zajmie się rozwojem „kulturowych gier wideo” i nie tylko

PG-Wiedźmin-Polska
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Polski rząd postanowił zainwestować w kulturę. Nowe Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych zajmie się szeroko pojętą sztuką i kulturą, w tym grami wideo.

To potencjalnie świetna wiadomość dla polskiej kultury, sztuki i rozrywki. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował się powołać do życia zupełnie nową instytucję. Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych zajmie się tym sektorem, także od strony biznesowej. O otwarciu nowej instytucji napisano na stronie polskiego rządu.

Czymże tak naprawdę ma być CRPK? Teoretycznie kolejną świetną wiadomością dla wszelkich twórców sztuki i szerzeniu kultury w Polsce. Głównym zadaniem instytucji będzie „wspieranie rozwoju polskiego sektora przemysłów kreatywnych”. Co ciekawe, nie chodzi tu wyłącznie o sam proces twórczy. CRPK zajmie się także tym od strony biznesowej.

 Działalność Centrum skoncentruje się wokół wykorzystania nowoczesnych technologii w kulturze, kulturowych gier wideo, rozszerzonej rzeczywistości, grafiki cyfrowej, reklamy, mody i wzornictwa, a także muzyki czy tańca. Jednym z zasadniczych kierunków działalności CRPK będzie inspirowanie i rozwijanie międzybranżowej i międzysektorowej współpracy na rzecz rozwoju polskich przemysłów kreatywnych.

– czytamy na stronie rządu

Oczywiście to nie wszystkie zadania nowego organu. CRPK ma krzewić także polską kulturę i jej utwory na rynkach międzynarodowych. Rząd ma nadziejkę, że dzięki temu nasze dzieła kultury zostaną unowocześnione i rozwiną się, reklamując jednocześnie Polskę za granicą. CRPK powstało w odpowiedzi na wysokie wymagania i sporą konkurencję w skali światowej, jeżeli chodzi o nowoczesne formy kultury i sztuki. Polskie dzieła muszą nierzadko mierzyć się z wieloma innymi „produktami” z innych krajów, a zadaniem instytucji będzie właśnie pomaganie im w tym.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie