Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cena PS5 i Xbox Series X. Polacy płacą więcej niż w innych krajach

Cena PS5 i Xbox Series X bardzo się zmienia zależnie od kraju zamieszkania. Okazuje się, że Polacy płacą całkiem sporo za konsole.

Konsole nowej generacji są nieco droższe względem PlayStation 4 i Xbox One. PS4 kosztowało w dniu premiery niecałe 1800 złotych, co było wówczas miłą niespodzianką.

Dziś ponownie za flagowy sprzęt do grania musimy zapłacić ponad dwa tysiące złotych, jednak świetna premiera nowych konsol sugeruje, że bynajmniej nie jest to cena wygórowana. Graczy jest coraz więcej, a kupno nowej konsoli nie stanowi już takiego problemu, jak jeszcze dwie dekady wstecz.

Co ciekawe, Polacy wciąż muszą płacić stosunkowo dużo za sprzęt do gamingu. Portal Picodi przygotował zestawienie cen konsol na całym świecie. Wyniki są dość zaskakujące.

Źródło: Picodi

Polacy zapłacą dużo więcej za nowe konsole względem chociażby mieszkańców Kanady i Japonii. Nasi zachodni sąsiedzi płacą już tylko kilkadziesiąt złotych mniej, jednak statystycznie zarabiają dużo więcej.

Dodatkowo warto napomknąć, że nie jesteśmy w tak złej sytuacji. Mieszkańcy Ukrainy muszą zapłacić za PS5 astronomiczne 5280 złotych, a tylko trochę lepiej prezentuje się sytuacja na Białorusi i w Argentynie. Mieszkańcy mniej zamożnych krajów muszą więc płacić o wiele więcej za konsole nowej generacji.

Nasz kraj znajduje się mniej więcej na środku zestawienia, co może cieszyć lub wręcz przeciwnie. Bycie graczem to dość drogie hobby, szczególnie w perspektywie stale rosnących cen gier.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się