Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

CD Projekt RED stawia na zawodowych urbanistów w Cyberpunk 2077

Eksploracja metropolii Night City ma być bardzo realistyczna. To dlatego CD Projekt RED zatrudnił urbanistów do zaplanowania miasta.

Nie od dziś wiadomo, że polski producent dopieszcza każdy detal jeśli chodzi o nadchodzącą produkcję. Nie inaczej jest w przypadku samego projektu miasta. Otóż okazuje się, że w pracach nad Night City, uczestniczą zawodowi urbaniści, którzy znają temat planowania metropolii w nadrobniejszych szczegółach.

To oni zdecydowali jak powinien wyglądać ruch uliczny w takiej metropolii, tak aby miał on sens, czy też jak tego typu miasto organicznie by się rozwijało – zdradza Philip Weber z CD Projekt RED.

Każda część miasta ma być charakterystyczna, a jednocześnie, gracz nie powinien mieć problemu z orientacją w terenie. To właśnie tak działa dobrze zaprojektowane miasto.

Cyberpunk 2077 ukaże się 16 kwietnia na PC, PS4 oraz XOne. Niedawno twórcy pokazali nowy gameplay z produkcji. Możecie go zobaczyć poniżej.

Co konkretnie zostało pokazane? Jazda autem, motocyklem, kilka stylów rozgrywki, rozwój postaci oraz to, w jaki sposób nasze decyzje wpływają na świat. Poprzednio mogliśmy zobaczyć świat gry, zadania i projekt graficzny, teraz przyszedł czas na sekwencje pokazujące dwa różne podejścia do rozgrywki w Cyberpunk.

Pierwsze z nich to “silne solo”, w którym gracz koncentruje się na rozwiązaniach siłowych i natychmiastowym podejmowaniu akcji. Drugi styl to “netrunner” wykorzystujący działania w ukryciu, hakowanie i kontrolę pola walki przy użyciu szkodliwego oprogramowania.

To jednak nie wszystko, bowiem na materiale wideo poznaliśmy Pacificę – jedną z sześciu dzielnic w grze oraz dwa gangi: Animals i Voodoo Boys.

Zacznijmy od świeżo poznanej dzielnicy Pacifica. Coś w niej jednak poszło nie tak, bowiem zaprojektowana jako turystyczny kurort, przerodziła się w miejsce dla wyrzutków społecznych, którzy targani są niedostatkiem. Wszystko przez to, że ekonomia Night City się załamała, przez co Pacifica strafiła dofinansowanie. Wiele obiektów zaplanowanych jako luksusowe kurorty, nie zostało dokończonych. To właśnie tutaj toczą się wojny gangów i nikt nie zagląda do tej części Night City, jeśli nie musi. To właśnie dlatego, twórcy polecają przemierzać tę dzielnicę za pomocą motocykla lub opancerzonego auta.

Natomiast Pacifica ma drugą stronę medalu. Jeśli poszukujecie rzadkie towary lub nielegalne wszczepy, to jest właściwe miejsce na takie zakupy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%