Gracze PS5 nie mogą grać w Modern Warfare III, bo potrzeba płyty z… Modern Warfare II

Call of Duty: Modern Warfare III z dziwnym problemem z płytą na PS5
Newsy PS4 PS5

Bardzo dziwny error widzą użytkownicy PS5, gdy próbują zagrać w Call of Duty: Modern Warfare III. Wyświetla się prośba o włożenie płyty z Modern Warfare II.

Gracze od lat śmieją się, że każde kolejne Call of Duty to poprzednia część, ale w innej skórce. Nie jest to prawdą, choć wiele gier z serii przypomina siebie nawzajem. Tym razem Modern Warfare III jest bliźniaczo podobne do Modern Warfare II i nie chodzi tu jedynie o samą grę. Jest szansa, że nawet same pliki o tym wiedzą i węszą podstęp.

Call of Duty: Modern Warfare III to bardziej MWII niż się wydaje

Wszystko dlatego, że niektórzy gracze na PS5 nie mogą zagrać w kampanię singleplayer (szalenie krótką, dodajmy), która stanęła otworem dla posiadaczy pre-orderów z grą. Użytkownicy konsoli Sony donoszą o specyficznym błędzie. „Włóż płytę z grą Call of Duty: Modern Warfare II i spróbuj ponownie” – czytamy.

Problem jest o tyle osobliwy, że gracze ci kupili CoD: Modern Warfare III, a nie MWII, wydane zresztą w ubiegłym roku. Szybko pojawiły się domysły, jakoby były to pozostałości wcześniejszego planu, zgodnie z którym MWIII miało stanowić płatne DLC do „dwójki”. Później Activision nieco namieszało i grą, ich zdaniem, jest kompletnym, pełnym i nowym doświadczeniem. W pełnej cenie oczywiście.

Na Twitterze wydawca przekazał, że błąd ten najpewniej już został wyeliminowany. Mimo paru wpisów na ten temat nigdzie nie znajdziemy informacji, jaki komunikat wyświetla się graczom. Czyżby Activision było wstyd za to, że nieumiejętnie ukryli DLC za płatną grą?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie