Kampania Call of Duty: Modern Warfare III jest wybitnie krótka. Nawet nie poczujecie, że graliście

Call of Duty: Modern Warfare III z wybitnie krótką kampanią
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Gracze obawiają się o jakość Call of Duty: Modern Warfare III. Projekt podobno zaczynał jako DLC, co widać po długości kampanii singleplayer.

Gry z serii Call of Duty raczej nie kuszą graczy długimi fabułami rozpisanymi na wiele aktów. Ba, w przypadku Call Of Duty: Black Ops – Cold War mowa mniej więcej o pięciu godzinach. I choć sama jej jakość (jak i wielu innych części) stoi zazwyczaj na wysokim poziomie, nietrudno odnieść wrażenie, że Activision dalej je robi głównie po to, aby znowu nie wkurzyć graczy. Wszyscy pamiętamy porażkę Black Ops 4.

W każdym razie będzie chyba nowy kandydat do najkrótszej fabuły w Call of Duty do tej pory. I niestety mowa o Modern Warfare III, czyli najnowszej części cyklu. Oficjalnych informacji jeszcze nie ma, ale w sieci pojawiły się fragmenty z rozgrywki. Te pokazują nawet całą fabułę i jest ona bardzo krótka. Łącznie z cutscenkami możecie liczyć na jakieś… 3 godziny. Słownie: trzy-tylko-i-wyłącznie godziny zabawy. T-R-Z-Y. Bez cutsenek zapewne wyraźnie krócej, więc “mięska” jest tu niewiele.

Jest dramatycznie więc krótko, co sugeruje, że nowy, pełnoprawny w mniemaniu Activision CoD powstawał jako DLC. Początkowe plany firmy zakładały wydanie dodatku fabularnego z mapami multiplayer, ale teraz Modern Warfare III jest ponoć całą, kompletną i nową częścią. Taką, która kosztuje 349 zł za podstawową edycję, czyli wiele. Nie wiem, czy przekona graczy. Call of Duty: Modern Warfare III trafi na rynek już 10 listopada 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie