Call of Duty Warzone - żołnierz trzyma w rękach drewniane kije Kali
0 komentarzy

Activision idzie na prawną wojnę. Pozwano twórców cheatów do Call of Duty

Activision najwyraźniej jest już koszmarnie zmęczone cheaterami w Call of Duty. Firma wytoczyła pozew twórcom nielegalnego oprogramowania.

Tego sytuacje w branży zdarzają się dość rzadko. Rozprawa może okazać się kluczowa w przyszłych sprawach.

Twórcy cheatów do Call of Duty pozwani

Niemiecka firma EngineOwning to spółka zajmująca się tworzeniem i dystrybucją nielegalnego oprogramowania zewnętrznego do gier multiplayer. Ich „działalność” zapewne kojarzy każdy gracz – wystarczy, że zagrał mecz w Call of Duty Warzone lub innych popularnych grach.

EngineOwning oferuje swoje usługi pod postacią specyficznej subskrypcji, w ramach której każdy może korzystać z „hacków”. Opłacając konkretną opłatę, gracze zyskują dostęp do całej gamy „ułatwiaczy” do gier. Firma odpowiada m.in. za wallhacki, aimboty, dodatkowy radar, a nawet triggerboty, które umożliwiają automatyczne strzelanie do przeciwników w zasięgu wzroku. Gdzie w tym zabawa? Też się zastanawiamy.

4 stycznia bieżącego roku Activision wystosowało pozew wobec firmy, którą oskarża o „handel urządzeniami do obchodzenia przepisów”, „celowe zakłócanie stosunków umownych” i „nieuczciwą konkurencję”.

Pozew Activision „ma na celu powstrzymanie bezprawnego postępowania organizacji, która rozprowadza i sprzedaje dla zysku liczne złośliwe oprogramowanie zaprojektowane w celu umożliwienia członkom społeczeństwa uzyskania nieuczciwej przewagi wobec konkurencji”. Co więcej, zdaniem firmy, „Activision ma prawo do zysków pozwanych. Alternatywnie, Activision ma prawo do maksymalnego odszkodowania ustawowego w wysokości 2500 dolarów w odniesieniu do każdego naruszenia przez pozwanych”.

Przypomnijmy, że to kolejny raz, gdy amerykańskie przedsiębiorstwo wytoczyło ciężkie działa. Wcześniej w CoD Warzone i Vanguard zaimplementowano nowy anti-cheat Ricochet.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się