Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Borderlands 3 zagarnięte przez Epic Games Store? Słowa dewelopera bardzo dwuznaczne

Epic Games Store walczy o kolejne gry na wyłączność, a Randy Pitchford ze studia Gearbox Software tworzącego Borderlands 3 daje do zrozumienia, że ekskluzywność dystrybucji to nic złego.

Borderlands 3 może być kolejną grą na wyłączność dla Epic Games Store i nie świadczy o tym jedynie wpis na Twitterze, który został opublikowany i następnie szybko usunięty, lecz również przychylność dewelopera względem firmy Epic Games.

Borderlands 3 dla Epic Games Store – co za tym przemawia?

Zacznijmy od tego, że o ewentualnej ekskluzywności Borderlands 3 dla Epic Games Store mówi się od kilku dni. Wczoraj jednak na oficjalnym koncie gry w serwisie Twitter pojawił się wpis, który informował, że data premiery Borderlands 3 to 13 września 2019 roku. Wpis zawierał tylko logo Epic Games Store, zatem stało się jasne, że tytuł będzie ekskluzywny dla tej platformy dystrybucji i ominie Steam. Problem w tym, że informacja została opublikowana 1 kwietnia (Prima Aprilis) i szybko usunięta. Czyżby żart dewelopera, czy jednak przedwczesne opublikowanie wpisu, ewentualnie kontrolowany przeciek? Wszystkie opcje niestety wchodzą w grę. Jednak…

Wspomnieliśmy też o przychylności Randy’ego Pitchforda ze studia Gearbox Software względem Epic Games Store. W serii tweetów deweloper jeszcze raz wyraził się niezwykle pozytywnie odnośnie wspomnianej platformy dystrybucji. Na pytanie, czy Borderlands 3 będzie na wyłączność dla Epic Games Store odpowiedział, że należy kierować takie pytania nie do niego, tylko do wydawcy gry, czyli firmy 2K Games.

Pitchford stwierdził, że nie ma nic przeciwko temu, iż gry mogą być sprzedawane wyłącznie na określonych platformach pod warunkiem, że ekskluzywność jest na krótki okres, np. sześć miesięcy. Nie wiadomo, czy jest to wskazówka na temat półrocznej wyłączności Borderlands 3 dla Epic Games Store.

Deweloper dodał, że bardzo interesuje się grą wieloplatformową, a Epic Games od dawna wspiera takie rozwiązania. Może to być również wskazówka na temat Borderlands 3, które mogłoby zapewnić cross-play pomiędzy komputerem a konsolami (choć nic nie zostało oficjalnie potwierdzone).

Dużo pytań i tyle samo niewiadomych. Na szczęście 2K Games i Gearbox planują ujawnić więcej szczegółów na temat Borderlands 3 już jutro, czyli 3 kwietnia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się