Remake Bloodborne na PS6? From Software w końcu zabiera głos

Bloodborne Remake dopiero na PS6? From Software zabiera głos | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5

Hidetaka Miyazaki w końcu skomentował kwestię powstania remake’u Bloodborne. Jednocześnie nie rozwiał wątpliwości, także nie liczcie na zapowiedź.

Gracze regularnie śmieją się w sieci z obecnej kondycji branży gier. Wydawać by się mogło, że dziś większość wydawców widzi w odrestaurowywaniu swoich wcześniejszych hitów lepszy interes niż w wydawaniu ich nowych części. Nic dziwnego – remake’i w stylu The Last of Us Part I spotkały się przecież ze sporą krytyką graczy, choć zarobiły też mnóstwo kasy. Jeżeli jest jednak jedna gra, o której remake proszą wszyscy, to zdecydowanie chodzi tu o Bloodborne.

Remake Bloodborne na PS6?!

Uznawana mroczna gotycka opowieść od From Software po dziś dzień cieszy się nieposzlakowaną opinią. Wielu graczy uważa, że to najlepsza gra studia. Tytuł oryginalnie trafił wyłącznie na PS4, a do tej pory nie otrzymał nawet wersji dedykowanej PS5. Nie mówiąc już o remasterze, remake’u czy wersji PC. To już swego rodzaju mem wśród fanów, bo plotki o powrocie gry regularnie pojawiają się w sieci od bardzo, ale to bardzo dawna.

W końcu kwestię tą skomentował sam Hidetaka Miyazaki, czyli “ojciec” soulslike’ów z From Software. W rozmowie z Eurogamer (z okazji zapowiedzi dodatku do Elden Ring) podziękował fanom za wieloletnie wsparcie. Do tej pory jest “podekscytowany” faktem, że Bloodborne ma tylu fanów. Od razu zaznaczę, że nie skomentował powrotu gry oficjalnie, ale niejako zasugerował, że być może doczekamy się jej ponownego wydania… na PlayStation 6.

Myślę, że posiadanie nowego sprzętu jest zdecydowanie częścią tego, co nadaje tym remake’om wartość. Rzeczy, których nie można było osiągnąć na poprzednich generacjach sprzętu, sposoby, w jakie nie można było renderować określonych wyrażeń – [nowy sprzęt] czasami to umożliwia, ale nie powiedziałbym, że to wszystko. Myślę, że z perspektywy użytkownika, nowoczesny sprzęt pozwala również większej liczbie graczy docenić wszystkie gry. Jest to więc prosty powód, ale jako gracz uważam, że dostępność jest ważna. Myślę, że to może być siłą napędową między przeniesieniem starej gry na nową platformę.

– skomentował Miyazaki

Nie jest to więc jawne potwierdzenie, ale szef studia nawiązuje do remake’u Demon’s Souls. Stworzone przez Bluepoint Games wskrzeszenie legendy trafiło dopiero na PS5, choć tytuł pierwotnie ukazał się na PS3. Jest to więc skok dwóch generacji, dzięki czemu powrót gry spotkał się z takim zainteresowaniem. Także to nic pewnego, ale istnieje zawsze opcja, że remake Bloodborne jednak powstanie, lecz na next-geny.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie