Blizzard przejmuje kolejne studio

Blizzard - Overwatch, Warcraft, Diablo i StarCraft
Newsy PC

Blizzard zostało niedawno przejęte wraz z Activision przez Microsoft, a teraz samo zgarnia dla siebie nowy zespół. Świeży nabytek będzie współtworzył jedną z popularnych gier giganta branży.

Twórcy Warcrafta, StarCrafta i Diablo przejęli zespół Proletariat – podaje GamesBeat. Zakup ma na celu wzmocnienie zespołu pracującego nad World of Warcraft, a więc Proletariat (przynajmniej na razie) nie zajmie się tworzeniem nowych gier dla Blizzard.

Najnowszym projektem przejętego studia jest Spellbreak, czyli bardzo ciepło przyjęte przez recenzentów battle royale. Tytuł nie zdobył jednak odpowiedniej popularności wśród graczy i ogłoszono, że jego serwery zostaną zamknięte w przyszłym roku. Wcześniej Proletariat pracowało and takimi tytułami jak World Zombination, Streamline i StreamLegends.

Spellbreak okazało się sukcesem w kwestii recenzji, a my czuliśmy, że udało nam się stworzyć coś nowego w gatunku battle royale. W tej dziedzinie panuje ogromna konkurencja, w której rywalizujemy z największymi grami na świecie. Po prostu nie udało nam się osiągnąć prędkości ucieczki, która pozwoliłaby nam na dalszy rozwój projektu.

– powiedział szef studia Seth Sivak w rozmowie z GamesBeat

Studio Proletariat dołączyło do deweloperów World of Warcraft już w maju, a w ciągu najbliższych miesięcy zostanie w pełni zintegrowane z Blizzardem. Pierwsze efekty połączenia dwóch firm będą widoczne już w dodatku Dragonflight do WoW-a, który zadebiutuje pod koniec bieżącego roku.

Ostatnim studiem przejętym przez dom twórców Warcrafta było Vicarious Visions, które oficjalnie stało się częścią firmy w kwietniu bieżącego roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie