Błąd CRC przy instalacji GTA V na PC. Jest jakieś rozwiązanie?

Rockstar wie, że problem istnieje, lecz czy dostaliśmy już jakąś radę?

Wczoraj pisaliśmy o błędzie w GTA V na PC, który objawiał się komunikatem: the Rockstar update service is unavailable (code 1). W tym przypadku wiadomo już, jak go rozwiązać. Jeśli potrzebujecie pomocy, zajrzyjcie do tego newsa.


Nasi czytelnicy oraz gracze z całego świata donoszą jednak o jeszcze jednym poważnym problemie, który uniemożliwia zainstalowanie GTA V na komputerze. Osoby posiadające wydanie tytułu na płytkach (a jest ich siedem), mogą się bowiem natknąć na błąd CRC.

Rockstar zdaje sobie sprawę z problemu, lecz jeszcze nie podano rozwiązania. Osoby zgłaszające error CRC są póki co proszone o indywidualne zgłoszenie sprawy w dziale pomocy technicznej.

GTA-V-PC-CRC-error

Przypominamy jednak, że podobny problem pojawił się podczas premiery Max Payne 3 na PC. Sprawa wyglądała tak samo, czyli podczas instalacji wyskakiwał komunikat z błędem CRC. Jeden z graczy zapytał wówczas na oficjalnej stronie Rockstar: Czym jest CRC i jak to naprawić?

Co odpowiedział deweloper?: Oznacza to, że dysk jest uszkodzony/porysowany, albo wystąpił problem z napędem DVD podczas próby odczytania płyty. Zalecamy sprawdzenie płyty na innym komputerze, by zorientować się, czy tam również występuje ten sam problem. Jeśli tak, płyta może być uszkodzona. Jeśli problem występuje jednak na jednym komputerze, wskazuje to na problem z napędem DVD.

Jeśli używasz wersji na płytach, pomóc może skopiowanie zawartości płyty na dysk twardy komputera. Sprawdzimy w ten sposób, czy jest to w ogóle możliwe. Jeśli tak, możliwe będzie zainstalowanie gry z folderu na komputerze. (Cały komunikat na PrtSc poniżej)

Oczywiście takie rady mogą być bezużyteczne w przypadku GTA V. Przypominamy, że odpowiedź Rockstar dotyczyła błędu CRC podczas instalacji Max Payne 3.

Jedno jest jednak pewne, CRC powiązane jest z uszkodzeniami/wadami złotego krążka, więc sprawdźcie dokładnie stan Waszych płytek.

Max-Payne-3-CRC

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • DESPERANT/KA

    MASAKRA OD ZAWSZE MAM PROBLEM Z WSZYSTKIMI GRAMI KTORE KUPIE… GTA V NIE JEST WYJATKIEM… MASAKRA

  • DESPERANT/KA

    Beznadzieja, od zawsze mam problemy z wszystkimi grami! CO jakiejs nie kupie to albo uszkodzona albo instalacja MASAKRYCZNIE NIENORMALNIE dluga, ale plytka porysowana a teraz blad z gta v… MASAKRA!

  • Ja mam prosywoane wszystkie plytki. czekam wlasnie na dostarczenie nowych plyt do GtaV

31 Shares
Share31
+1
Tweet