Bethesda zapowiedziała wydanie interesującej gry free to play

Chociaż BattleCry będzie koncentrować na walkach między graczami, to nie uświadczymy w nim broni palnych.

Ma to związek z zakazaniem wykorzystywania prochu strzelniczego w przedstawionych realiach, co podyktowane jest fabułą gry. Toczyć boje z przeciwnikami będziemy więc przy pomocy toporów, łuków, bądź mieczy. Nie zabraknie także bardziej fantazyjnych metod eksterminacji, takich jak młot przyczepiony do dłoni. Za tytuł odpowiada m.in. Viktor Antonov, znany ze stworzenia gry Dishonored i Half-Life 2, należy się więc spodziewać świetnego klimatu i przyciągającej oprawy wizualnej.

Jednocześnie w trakcie bitwy na arenie będzie mogło przebywać maksymalnie 32 graczy, co zapewne przyczyni się do dużej dynamiki potyczek. Tym bardziej, że niezwykle istotną kwestią jest wykorzystanie zwinności naszego protagonisty. Tytuł umożliwia bowiem szybkie i zwinne poruszanie się po lokacjach, co będziemy musieli wykorzystać chcąc osiągnąć sukces.

Gra tworzona jest z myślą o komputerach PC, przy czym wydanie edycji konsolowych nie jest wykluczone. W roku 2015 pojawi się natomiast beta tytułu. Do premiery dzieli nas więc dłuższy okres oczekiwania.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.