EA uśmierca Apex Legends Mobile, poboczny projekt Battlefield i zamyka studio

Battlefield 7 to
Mobile Newsy

Smutne czasy nastały. Electronic Arts zdecydowało się uśmiercić Battlefield Mobile oraz Apex Legends Mobile. To, wbrew pozorom, zła informacja.

Piszę “wbrew pozorom”, bo jednak wielu zatwardziałych graczy z politowaniem spogląda na rynek gier mobilnych. Nie zmienia to faktu, iż choćby takie Call of Duty Mobile czy Diablo Immortal (pomijając mikropłatności) okazały się naprawdę solidnymi produkcjami.

Battlefield Mobile i Apex Legends Mobile poszły do piachu

Jak donosi VentureBeat, Electronic Arts zdecydowało się na uśmiercenie Apex Legends Mobile, czyli dość ciepło przyjętego mobilnego battle royale, które ukazało się na urządzenia z Androidem i iOS w ubiegłym roku. Jest to strasznie podejrzana sprawa, bo jednak tytuł zdobył miano gry roku w AppStore i Google Store. Produkcja nie będzie więcej rozwijana. Nie dotyczy to jednak wersji gry na “większe” platformy.

Podobny los spotkał Battlefield Mobile, czyli naprawdę ciekawie i solidnie zapowiadającą się strzelankę FPP. Projekt mający docelowo konkurować z mobilnym CoD’em nigdy nie trafi do szerszego grona odbiorców. Do tej pory mieszkańcy paru regionów mogli brać udział w otwartych testach. Wygląda na to, że nic dobrego z nich nie wyszło. Co więcej, korporacja zdecydowała się rzekomo zamknąć także studio Industrial Toys, odpowiedzialne za “małego” BF-a. Jego szefem jest (a może – był?) były założyciel Bungie, Alex Seropian.

W Respawn dążymy do tego, by dostarczać graczom gry, które są konsekwentne. Po dobrym starcie zawartość Apex Legends Mobile zaczęła odbiegać od tej poprzeczki pod względem jakości, ilości i tempa. To właśnie z tego powodu, po miesiącach pracy z naszym partnerem deweloperskim, podjęliśmy wspólną decyzję o wygaszeniu naszej gry mobilnej. Mimo rozczarowania jesteśmy dumni z gry, którą uruchomiliśmy, jesteśmy wdzięczni za wsparcie społeczności Apex Legends i jesteśmy pewni, że jest to właściwa decyzja dla graczy.

– informuje Respawn w komunikacie

Serwery Apex Legends Mobile zostaną wyłączone o godzinie 1:00 czasu polskiego 1 maja 2023 roku. Jest to zła wiadomość nie tylko dla graczy, którzy oczekiwali/grali w te pozycje. EA najwyraźniej ma jakieś problemy, skoro zdecydowało się anulować potencjalne maszynki do zarabiania pieniędzy. No, chyba że te jednak nie generowały odpowiedniego przychodu. Co więcej, nie dostaniemy obecnie żadnej konkurencji dla Call of Duty Mobile.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie