Twórcy Baldur’s Gate 3 oficjalnie otworzyli studio w Polsce

Baldur's Gate 3 - twórcy otworzyli studio w Polsce | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Larian Studios wydało przegenialne Baldur’s Gate 3, a teraz do tego otwierają nowe studio w Polsce. Biuro znajduje się na warszawskiej Woli.

Larian to ceniony producent przytłaczających wręcz swoimi możliwościami RPG-ów wzorowanych na kultowych i nieco staroszkolnych dziełach tego gatunku. Ich pozycje są bardzo popularne także w naszym kraju, więc być może dlatego też wybrano Polskę jako siedzibę nowego biura.

Twórcy Baldur’s Gate 3 z biurem w Warszawie

Belgijscy deweloperzy rozszerzają działalność i potrzebują kolejnych rąk do pracy. Po gigantycznym sukcesie Baldur’s Gate 3 możemy jedynie domniemywać, że ich kolejne produkcje będą celowały jeszcze wyżej. Nic więc dziwnego, że otwierają nowe studia, w tym to szczególnie istotne dla rodzimych graczy – na warszawskiej Woli.

Larian Studios Poland zarejestrowano w Krajowym Rejestrze Sądowym 12 marca 2024 roku jako spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wygląda na to, że siedziba firmy znajduje się przy ulicy Grzybowskiej 87, w wieżowcu Concept Tower. To dość duże centrum biznesowe, skupiające sporą przestrzeń biurową i nie tylko.

Szczególnie ciekawe jest jednak to, że członkiem zarządu polskiego oddziału Lariana jest sam Swen Vincke. To szef korporacji, dzięki której dostaliśmy tak świetne RPG-i jak wspomniane już BG3. Nie podano jednak informacji o deweloperach i o tym, kto będzie pracował w nowej siedzibie. Zapewne za jakiś czas rozpocznie się rekrutacja.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie