Asterix & Obelix: The Middle Kingdom na pierwszym plakacie. Tak wyglądają nowi aktorzy w ikonicznych rolach

Asterix & Obelix: The Middle Kingdom na pierwszym plakacie
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

W sieci pojawił się plakat promocyjny filmu Asterix & Obelix: The Middle Kingdom. Możemy tu pierwszy raz przyjrzeć się nowym aktorom w tytułowych rolach.

Po pewnych problemach wywołanych pandemią COVID-19 na ekrany zmierza wreszcie piąty już film fabularny ze świata jedynej osady galijskiej, która dała radę stawić opór Rzymianom. Tym razem bohaterowie wybiorą się na zupełnie nieznane ziemie – do Chin. Dalsze szczegóły związane z fabułą nie są jednak jeszcze znane. Będzie to pierwszy film nieoparty o żaden z komiksów René Goscinnego i Alberta Uderzo; całość powstała jednak za zgodą Anne Goscinny, córki jednego z oryginalnych twórców.

W Asteriksa wcieli się Guillaume Canet, który jest zarazem reżyserem całej produkcji. Jako Obelix partnerować mu będzie Gilles Lellouche. Oprócz wspomnianych aktorów na ekranach pojawią się ponadto: Pierre Richard (Panoramix), Vincent Cassel (Juliusz Cezar), Marion Cotillard (Kleopatra), a także Leanna Chea, Julie Chen, Linh-Dan Pham, José Garcia, Manu Payet, a nawet Zlatan Ibrahimovic.

The Middle Kingdom będzie kolejnym już filmem fabularnym poświęconym dwóm dzielnym Galom. Całą serię zapoczątkował w 1999 roku Asterix i Obelix kontra Cezar; wówczas w tytułowych bohaterów po raz pierwszy wcielili się Christian Clavier (Asterix) i Gérard Depardieu (Obelix). O ile pierwszy z bohaterów nie miał dużego szczęścia w kwestii swoich odtwórców (w The Middle Kingdom zobaczymy już czwartą wersję Asteriksa), to Depardieu utrzymał rolę na dość długi czas. Nadchodzący film będzie pierwszą produkcją osadzoną w świecie Galów, w której uznany aktor się nie pojawi.

Premierę Asterix & Obelix: The Middle Kingdom wyznaczono na 1 lutego 2023 roku we Francji. Zapewne w niedługim czasie otrzymamy dalsze materiały promocyjne; jak na razie możecie jednak zobaczyć obiecany już pierwszy plakat:

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia