Assassin's Creed Valhalla mikropłatności

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Fani Assassin’s Creed chcą uratować serię

Miłośnicy marki Assassin’s Creed wzywają Ubisoft do opamiętania się. Mikropłatności w obecnej formie nie są do zaakceptowania.

Kontrowersje mają związek z rozbudowanymi mikrotransakcjami obecnymi w grze Francuzów. Chociażby wiele unikatowych zbroi jest dostępnych wyłącznie za gotówkę. Gracze postanowili dać upust swojej frustracji i uzewnętrznić to, co leży im na wątrobie:

Wraz z niedawną premierą AC Valhalla można odnieść wrażenie, że franczyza jest wykorzystywana jako środek do sprzedaży mikrotransakcji. Fakt, że całkowity koszt zakupu każdej paczki w sklepie helix kosztowałby więcej niż sama gra, jest nieuczciwy. Poza tym jeśli zakupiłeś przepustkę sezonową, to nie daje ci ona dostępu do żadnego z elementów w sklepie helix, przepustka sezonowa daje ci włącznie dostęp do 2 nadchodzących DLC.

Sporym problemem jest ilość podstawowych strojów (raptem 9). W rezultacie jeśli gracze będą chcieli zmienić wygląd swojego bohatera, muszą sięgnąć po portfele. W opinii społeczności, niezbędne są konkretne działania aby marka nie umarła. Connor Maughan będący autorem petycji, jest zdania, że z gry powinno usunąć się płatne przedmioty, które pozwalają zaoszczędzić czas. Generalnie uważa jednak, iż nieuprawnione jest również sprzedawanie płatnych pakietów, w tytule nastawionym na tryb dla pojedynczego gracza.

Uzdrowienie serii Assassin’s Creed i pozbycie się mikropłatności

W jego opinii rozwiązaniem ma być usunięcie transakcji z gry Assassin’s Creed. Przedmioty upiększające naszą postać powinny być dystrybuowane w zamian za wykonywanie opcjonalnych zadań. Dotychczas petycję (tutaj) podpisało ponad 1200 osób. Na pewno nagłośnienie tematu przyczyni się do zaangażowania wielu osób w działanie, na rzecz uwolnienia cyklu z mikropłatności.

Petycja to pokłosie wcześniejszych głosów rozgoryczenia fanów, o czym pisaliśmy na łamach nasz portalu (zobacz tutaj). Narzekano wówczas ze sporo przedmiotów dodaje Eivorovi nazbyt duży zastrzyk mocy. W wyniku tego niektórzy gracze nazwali najnowszą odsłonę, produkcją pay-to-win.

Pomijając kontrowersje związane z mikropłatnościami, grę Assassin’s Creed Valhalla docenili zarówno recenzenci jak i gracze. Na portalu Metacritic średnia ocen (wersja PC) wystawionych przez redaktorów, wynosi obecnie 83%. Z kolei noty użytkowników to w przybliżeniu 75%. Sandbox jest chwalony za wielki i różnorodny świat, bardzo dobry model walki i opcje dialogowe wzorowane na najlepszych grach RPG. Narzekano na ogromną ilość błędów (więcej tutaj) i sporą ilość fetch questów, a także wspomniane mikrotransakcje.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się