Aplikacja You Tube na 3DS-a w końcu dostępna

Nintendo nareszcie się obudziło. Po 33 miesiącach od premiery swojego handhelda daje nam możliwość buszowania po zasobach YouTube.

Aplikacja pojawiła się w eShopie 29 listopada i można ją ściągnąć za darmo. Zajmuje na karcie SD 133 bloki. Jest oczywiście język polski.

Obsługa programu jest banalnie prosta. Filmy są wyświetlane na górnym ekranie konsolki. Na dotykowym mamy natomiast opcje, statystyki i kontrolki do odtwarzania. Wszystko możemy nawigować również przyciskami, którym przypisano poszczególne funkcje. Jest wygodnie.


Niestety, aplikacja potrafi się zwiesić i czeka nas automatyczny restart 3DS-a. W ciągu godziny oglądania filmików, zdarzyło mi się to dwukrotnie. Przypadek, czy norma? Okaże się po dłuższym użytkowaniu.

Martwi, że nadal nie możemy przeglądać YouTube poprzez internetową przeglądarkę konsoli. Zamiast filmiku czeka nas – jak dotychczas – komunikat o pobraniu i zainstalowaniu najnowszego Flash Playera, co jest oczywiście niemożliwe. Zatem, jeśli YouTube na 3ds-ie, póki co przez aplikację!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • zelda96

    Nintendo to ma zaplon. Niech w końcu zrobią dystrybucję na Polskę, a nie zajmują się pierdołami!

0 Shares
Share
+1
Tweet