Anomaly 2 niebawem zawita na PS4

Gra polskiego producenta 11 bit studios zostanie wydana wiosną.

Tytuł miał już swoją premierę w ubiegłym roku na komputerach PC oraz MAC, a także na urządzeniach mobilnych. Obecnie nie zostały podane żadne szczegóły dotyczące edycji przewidzianej na nową konsolę Sony. Wiemy tylko, że powstanie.

Wspomniana strategia rozgrywająca się w realiach science-fiction, opiera się na niezwykle interesującej mechanice. Nie bronimy w niej obiektów przed szarżującymi na nas wrogami, jak bywa to w przypadku gatunku tower defense. Anomaly 2 pozwala nam natomiast przejąć kontrolę nad atakującą stroną. Zamiast bezpośrednio przemieszczać pojazdy znajdujące się w konwoju, wyznaczamy jedynie ścieżkę jaką mają podążać.

Druga część tytułu przyniosła urozmaicające potyczki skrypty, a także doskonalszą oprawę wizualną. Produkcja umożliwia zabawę w trybie przeznaczonym dla pojedynczego gracza, zawierającym kampanię kontynuującą wątki fabularne z pierwszej części. Jeśli jednak wolicie rywalizację z żywym przeciwnikiem, na pewno interesująca dla Was opcją będzie multiplayer. Wówczas jedna ze stron szturmuje oponenta, a druga niczym w tradycyjnych grach tower defense buduje wieżyczki by ochronić generator.

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: