Nie żyje 61-letni André Braugher. To gwiazda serialu Brooklyn 9-9

Brooklyn 9-9 André Braugher
Filmy Newsy

André Braugher, aktor znany z występowania w serialach i filmach, m.in. Brooklyn 9-9 czy też Wydział zabójstw Baltimore i Mieście aniołów zmarł w wieku 61 lat. Mężczyzna zmarł 11 grudnia, o czym poinformowała przedstawiciela aktora. Jego ostatnią dużą rolą było wcielenie się w kapitana Raya Holta w komediowym serialu o nowojorskich policjantach.

Gwiazda Brooklyn 9-9 nie żyje

André Braugher zmarł 11 grudnia w wieku 61 lat, o czym poinformowała Jennifer Allen, przedstawicielka aktora. Choć nie podano oficjalnej przyczyny śmierci, to w ostatnim czasie mężczyzna przechodził krótką chorobę.

Chociaż Braugher zasłynął w ostatnich latach rolą kapitana Raya Holta w komediowym serialu Brooklyn 9-9 (wystąpił tam m.in. z Andym Sambergiem czy Terry’ym Crewsem), to w swoim dorobku zapisał wiele innych ról, zdobył też kilka nagród. Aktorską przygodę rozpoczął jeszcze w 1989 roku przy okazji filmu Glory, gdzie wcielił się w rolę Thomasa Searlesa.

Aktor był również zdobywcą dwóch nagród Emmy, za role odpowiednio w produkcjach „Wydział zabójstw Baltimore” z 1993 roku „Złodziej” z 2006 roku. Tak na wieść o śmierci aktora zareagował Terry Crews:

Nie mogę uwierzyć, że tak szybko odszedłeś. Jestem zaszczycony, że mogłem Cię poznać, śmiać się z tobą, pracować z tobą i dzielić osiem wspaniałych lat oglądania twojego talentu. To boli. Opuściłeś nas zbyt wcześnie. Nauczyłeś mnie tak wiele. Będę ci dozgonnie wdzięczny za to, że mogłem cię poznać.

Terry Crews

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie