Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Amazon tworzy serialową adaptację Fallouta

Bethesda ogłosiła współpracę z Amazonem, której celem jest stworzenie serialu w uniwersum Fallouta. Nad produkcją będą pracować autorzy słynnego Westworld.

Twórcy Fallouta poinformowali o udzieleniu Amazonowi licencji na tworzenie dzieła. W projekt są zaangażowani Lisa Joy i Jonathan Nolan, czyli autorzy serii o androidach Westworld. Nad całością będzie czuwać Todd Howard z Bethesdy, który ma zadbać o to, by adaptacja nie odbiegała zanadto od pierwowzoru.

Fallout to jedna z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek powstały – powiedzieli twórcy Westworld we wspólnym oświadczeniu dla The Hollywood Reporter. – Każdy etap tej działającej na wyobraźnię historii kosztował nas niezliczoną liczbę godzin, które mogliśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Bardzo cieszymy się na współpracę z Toddem Howardem i resztą zapaleńców z Bethesdy, której owocem będzie ożywienie wraz z Amazonem wielkiego i przewrotnego świata, w którym nie brakuje czarnego humoru.

Dalsze szczegóły na temat projektu nie są jeszcze znane.

Akcja cyklu Fallout rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, które zostały zniszczone następstwem wojny nuklearnej. Ostatnią odsłoną serii jest Fallout 76 z 2018.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się