Rosjanie odcięci od usług Amazonu, w tym Prime Video. Wycofują się również koncerny telewizyjne

logo Amazon Prime Video
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Platformy Seriale

Kolejne firmy wyłączają swoje usługi w Rosji. Rosyjscy widzowie nie obejrzą już nic m.in. na platformie Amazon Prime Video.

Po rosyjskiej agresji na Ukrainę coraz więcej międzynarodowych firm decyduje się na odcięcie Rosji od swoich usług. Do ich grona dołącza Amazon. Usługi wycofano całkowicie: nie ma możliwości wysyłki towarów na teren Rosji i Białorusi, mieszkańcy tych państw nie mogą również wystawiać własnych produktów na sprzedaż. Ponadto nie działa platforma streamingowa Amazon Prime Video. Kraje uczestniczące w napaści na Ukrainę objęto zatem szerszym pakietem blokującym usługi Amazonu.

Swoje działania w Rosji zablokowała także spółka WarnerMedia. Koncern wstrzymał już swoje najnowsze premiery, w tym bijącego rekordy popularności na świecie Batmana. Nowe wiadomości głoszą, że spółka dodatkowo zawiesi transmisje swoich kanałów telewizyjnych, wstrzyma licencje, a także odłoży premiery programów oraz gier.

Informacja od WarnerMedia ukazała się krótko po tym, jak swoje oświadczenie wystosowała spółka Discovery. Oba koncerny zostaną wkrótce połączone i będą wówczas działać jako Warner Bros. Discovery. Jak na razie jeszcze funkcjonują oddzielnie, w związku z czym Discovery także zdecydowała się na zawieszenie transmisji w ramach 15 swoich kanałów dostępnych w Rosji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie