Amazon Prime coraz droższy w Europie. Polacy na razie mogą spać spokojnie

Amazon Prime podwyższa ceny programu w Europie
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy Platformy Platformy Seriale Technologie

Amazon planuje podnieść ceny programu Prime. Podwyżki dotkną wielu krajów europejskich, lecz Polski jak na razie nie ma wśród nich.

Zmiany cen są dość znaczne i sięgają nawet 43% dotychczasowych kwot. Amazon poinformował o tym w e-mailu rozesłanym do klientów pochodzących z różnych państw Europy. Wcześniej podwyższono również cenę rocznego dostępu do Amazon Prime na rynku amerykańskim; obecnie w Stanach Zjednoczonych użytkownicy płacą aż 139 dolarów rocznie.

W Europie podwyżki dotknęły Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Francji. Wysokość zmiany jest zależna od rynku; w każdym kraju za dostęp do programu Prime płaci się inną kwotę. Największy wzrost – aż o 43% – zanotowano we Francji. Zamiast 49 euro od września Francuzi będą płacić 69,90 euro.

Jak na razie nie wiadomo nic na temat podwyżek cen w Polsce. Rodzima wersja programu Prime nadal kosztuje 49 zł rocznie. W ramach tej kwoty użytkownicy mogą skorzystać m.in. z darmowej dostawy, serwisu streamingowego Video, a także oferty Gaming proponującej co miesiąc nowe bezpłatne gry.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie