Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Alien Breed 3D Remake za darmo do pobrania. Świetny projekt fana

Nie możecie oderwać się od kultowego DOOM i pamiętacie jeszcze coś takiego jak Alien Breed 3D ze sprzętów Amiga 1200 oraz Amiga CD32? Mamy coś dla Was!

Seria Alien Breed rozwalała swego czasu system, a gra Alien Breed 3D była pierwszym jej wejściem w trzeci wymiar. Tytuł zachwycał oprawą na Amigach, choć jak pamiętam, trzeba było dysponować dodatkową pamięcią (a najlepiej i koprocesorem), by czerpać pełnię radości ze strzelania do obcych. Teraz stary hicior powraca, a to za sprawą fana, który przeniósł go (i dodał coś od siebie) na silnik DOOMa.

Alien Breed 3D Remake – chętni zagrać?

Plik „Project Osiris – Alien Breed 3D for GZDoom” pobierzecie z tego miejsca, a poniżej opis, co dostajemy po jego instalacji. Na końcu wiadomości wrzucamy również screeny porównawcze z oryginałem oraz zwiastun remake’u.

Na początek warto zaznaczyć, że Project Osiris – Alien Breed 3D for GZDoom jest niezależny, a więc nie potrzebujecie niczego więcej, by cieszyć się grą.

Alien Breed 3D Remake, a właściwie Project Osiris, zawiera wszystkie 16 map, które były dostępne w Alien Breed 3D. Zostały one niemal wiernie odwzorowane, a nowością są dodatkowe potwory, poprawione rozmieszczenie przedmiotów, a nawet niewidziane w oryginale skróty i niespodzianki.

Projekt oferuje nowe tekstury i efekty wizualne. Zobaczymy również dynamiczne oświetlenie, które jest kolorowe w niektórych lokacjach. Autor projektu pokusił się także o nowy interfejs. Możemy wybrać HUD podobny do tego z DOOM (na pasku) lub „pełny”, gdzie poszczególne elementy są odpowiednio rozmieszczone na ekranie.

Siać zniszczenie możemy wszystkimi pięcioma broniami z Alake Breed 3D, a dodatkowym smaczkiem są animacje po ubiciu maszkary.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się