Alan Wake 2 tylko dla dorosłych. Nowe informacje o historii i “straszności”

Alan Wake 2 to kontynuacja gry pod tytułem Alan Wake
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Niedawno wreszcie zapowiedziano Alan Wake 2. Produkcja otrzymała świetny zwiastun i ma ukazać się w 2023 roku na PC i konsolach bieżącej generacji. Ujawniono nowe szczegóły gry.

Potwierdzono, że nowe przygody Alana Wake’a celują w klasyfikację wiekową M, a więc “tylko dla dorosłych”. Jeden z deweloperów zdradził w rozmowie z IGN, że twórcy gry nie chcą się specjalnie hamować, a ocena M pozwala na sporą swobodę.

Niedawno ujawniono też, że AW2 jest survival horrorem, a nie thrillerem jak pierwsza odsłona serii. Gra nie ma być jednak “szokująca”, bowiem nie służyłoby to psychologicznym korzeniom marki – wciąż możemy liczyć na mocną i sensowną historię. Nie zabraknie również strachu.

Dla wszystkiego, co ma związek z Alanem Wake’iem, historia jest bardzo istotna – ta opowieść o horrorze. Skupmy się w Remedy na grze z gatunku survival horror i skupmy się na historii… Historia horroru to psychologiczna, wielowarstwowa, głęboka tajemnica, w którą można się zagłębić. I tak, to będzie straszne. Ale to po prostu świetnie współgra z rozgrywką.

– powiedział Creative Director, Sam Lake, w rozmowie z IGN

Na razie brzmi to świetnie. Pierwszy Alan Wake miał zadatki na dobry horror, ale grając miałem wrażenie, że Remedy jednak wolało pozostać na thrillerowym gruncie. Wygląda na to, że studio postanowiło nadać Alanowi Wake’owi nowy kierunek, co jednych ucieszy, a innym niespecjalnie się spodoba.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie