Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Activision pozywa Netflix. Gigant streamingu gra nieuczciwie?

Activision pozwało Netflix w związku z zatrudnieniem byłego pracownika firmy. Gigant streamingu otrzymał bardzo poważne oskarżenia.

Nieuczciwa konkurencja to dość powszechny temat w gamingu. Jakiś czas temu podzieliliśmy się z wami opisem konfliktu Bethesdy i Ragnarok Games. Twórcy The Elder Scrolls mieli sabotować powstanie Rune II.

Teraz Internet obiegła wieść o sporze między Netflixem a Activision. Firma stojąca za słynnym serwisem streamingowym miała nieuczciwie zatrudnić byłego dyrektora finansowego Activision – Spencera Neumanna. Neumann został zwolniony z Activision w 2019 roku i dosłownie chwilę później objął stanowisko CFO w Netflixie.

W momencie odejścia Neumanna, ani on, ani Activision nie pokusili się o skomentowanie sprawy. Wydawca Call of Duty twierdzi, że Neumann został zachęcony przez zarząd Netflixa do zerwania kontraktu z dotychczasowym pracodawcą.

Sprawa jest o tyle poważna, że znajdzie swoje rozwiązanie w sądzie. W sieci pojawiła się transkrypcja pozwu, a jej fragmenty znajdziecie poniżej.

Activision zatrudniło Spencera Neumanna jako dyrektora finansowego (CFO) – czyli na jedno z najwyższych i najbardziej wrażliwych stanowisk w spółce publicznej, które wymaga wyjątkowo wysokiego poziomu zaufania, uczciwości, wrażliwości i zaangażowania (…). Mimo to, Netflix świadomie skłonił Neumanna do zerwania umowy o pracę z Activision.

Bezprawne zachowania Netflixa w odniesieniu do Neumanna nie jest anomalią. Wręcz przeciwnie, firma ta ma zademonstrowany wzorzec dbania tylko o przyciąganie i zatrudnianie kogokolwiek chce, niezależnie od tego, czy narusza w ten sposób prawo.

Dodatkowo dokument wspomina, że Netflix zaproponował Neumannowi opłacenie kosztów rozprawy, w razie gdyby został pozwany przez swojego byłego pracodawcę. Faktycznie, odejście Neumanna budzi ogromne wątpliwości i nic dziwnego, że Activision postanowiło zareagować. Firma domaga się odszkodowania za poniesione straty i zobaczymy, czy sąd rozstrzygnie sprawę pomyślnie dla Activision.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się