Achilles: Legends Untold

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Polacy zapowiadają grę souls-like o Achillesie. Zobaczcie trailer

Toruńskie studio Dark Point Games prezentuje Achilles: Legends Untold – produkcję stanowiącą połączenie gatunków souls-like, RPG i hack’n’slash z akcją w starożytnej Grecji. Zapowiedź tytułu ubogacono trailerem.

Gra od Polaków przeniesie nas do starożytnego świata, gdzie wcielimy się w postać greckiego herosa Achillesa. Zadaniem bohatera będzie zakończyć odwieczną wojnę Hadesa i Aresa. W tym celu heros wyruszy w niebezpieczną podróż po mitycznych krainach, w trakcie której pokona setki wrogów.

Tytuł zaoferuje rozbudowany system craftingu. Nie może być inaczej, jeśli z pomocą w wytwarzaniu broni przyjdzie nam sam Hefajstos. Surowce dostarczymy mu sami. Interesującą rzeczą w Achilles: Legends Untold będzie innowacyjny system inteligencji przeciwników GAIA. Ma on sprawić, że zachowanie wrogów w grupowych starciach niejednokrotnie zaskoczy gracza.

Akcję będziemy śledzić z widoku w rzucie izometrycznym. A jeśli chodzi o zbyt wygórowany poziom trudności w tytułach souls-like, to w Legends Untold nie uświadczymy tego problemu. Twórcy zapewniają, że przy ich produkcji będą bawić się dobrze zarówno weterani gatunku, jak i początkujący gracze.

Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery Achillesa. Na stronie gry na Steamie widnieje natomiast informacja, że RPG pojawi się w early access w pierwszym kwartale 2022.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się