Tego nie „odzobaczycie”. Radosny film animowany niczym najstraszniejszy body horror

A Turtle's Shell Is A Human's Ribs przekracza granice
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

„A Turtle’s Shell Is A Human’s Ribs” to dziwaczny pomysł na film, ale dobrze obrazuje jego istotę. Oto bowiem trafimy do świata ludzi-zwierząt. Dosłownie.

I wcale nie chodzi tutaj o jakieś połączenia w stylu człowiek-pająk czy inne „nietoperzoludzie”. Nadchodząca animacja bardziej kojarzy się z obłożonym klątwą dziełem. I to takim, na które nikt nie chce patrzeć, ale i tak nie możemy powstrzymać wzroku. Jak inaczej nazwać film, w którym spotkamy człowieka ze skorupą żółwia zrobioną z jego własnych żeber?

A Turtle’s Shell Is A Human’s Ribs? Co tu się w ogóle dzieje?

Zacznijmy może od początku, czyli obrazkowej książki japońskiego artysty Satoshiego Kawasaki. Jego rysunki jakiś czas temu podbiły internet (choć bardziej tę obcą mi jego stronę) i z miejsca zyskały miano „przerażających”. Tyle że wcale w zamiarach takie nie są. Inaczej jednak nie da się nazwać wizerunków ludzi mających skorupę żółwia z żeber. Ani dziewczynki z trąbą słonia na twarzy. Albo też gościa z dziwacznie wyciągniętymi nogami żaby. Brrr…

Kawasaki stworzył książeczkę o wdzięcznej nazwie „A Turtle’s Shell Is A Human’s Ribs” czy też „Kame no Kōra wa Abarabone” (pol. „Skorupa żółwia to żebra człowieka”), w której pokazuje wyjęte z najgorszego body horroru połączenia ludzi i zwierząt. Rysunki najwyraźniej zdobyły taką popularność, że zasłużyły na własny film animowany. Japońskie ASMIK Ace oraz amerykańska sieć telewizyjna Ion Entertainment ogłosiły na początku 2022 roku, że powstanie film animowany oparty na zeszycie.

Teraz do sieci trafił w końcu zwiastun i… o, rany, aż dziwnie o tym pisać. W głównej roli zobaczymy chłopca mającego tytułową skorupę z żeber. Jego przyjacielem jest inna niepokojąca hybryda, a obydwaj żyją w jeszcze bardziej dziwacznym świecie, gdzie każdy człowiek ma coś na sumieniu, tj. przypomina w jakiś sposób zwierzę. Wszystko to jest jednak… bardzo „zwyczajne” i radosne.

„Co? Skorupa żółwia to tak naprawdę żebra człowieka?” „Odwrotnie zgięte kolano flaminga to kostka człowieka!”? Ilustrowana encyklopedia A Turtle’s Shell is a Human’s Ribs autorstwa Satoshiego Kawasaki (SB Creative) w przejrzysty sposób ilustruje, jak by to było, gdyby ludzkie ciało nabyło mechanikę ciała różnych zwierząt. Dzięki wybitnym zwierzęcym ludziom ta niesamowita książka zebrała wiele uwagi i stała się sporym hitem w Japonii! I wreszcie doczekała się filmu animowanego!

– czytamy w opisie filmu

Obraz zostanie pokazany na Anime Expo między 3 a 4 lipca tego roku. Do szerszej widowni ma trafić w październiku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia