Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

2 gry za darmo co miesiąc od Epic Games Store. Sklep z pierwszymi tytułami na wyłączność

Epic Games Store rzuca rękawice Steam. Na początek właściciel sklepu zachęca deweloperów większą kasą ze sprzedaży, a graczy darmowymi grami.

Epic Games Store działa od kilku dni, a gracze, którzy zajrzą na stronę sklepu, będą mogli już 14 grudnia pobrać pierwszą grę za darmo. Epic Games zamierza darmowymi prezentami skusić graczy, by zakładali konta w nowym sklepie.

Przez cały rok 2019 co dwa tygodnie w sklepie będzie pojawiać się jedna gra za darmo. Te darmowe oferty będą fundowane przez Epic Games a dzięki nim w sklepie zawsze będzie czekać na was coś nowego do ogrania. Pierwszą darmową grą będzie Subnautica, dostępna od 14 do 27 grudnia, po czym zastąpi ją Super Meatboy od 28 grudnia do 10 stycznia – czytamy w komunikacie Epic Games Store.

Premiery gier na obecny tydzień. 9 tytułów, przy których nie będziecie się nudzić

Nie tylko dla graczy jest wabik. Deweloperzy, którzy będą rozprowadzać gry przez Epic Games Store, mogą liczyć na większą prowizję ze sprzedaży niż na Steam. Podczas gdy platforma Valve inkasuje od deweloperów prowizję w wysokości 30 proc., Epic Games zażyczy sobie prowizję w wysokości 12 proc. Twórcy zarobią zatem więcej, a Epic Games uważa, że 12 proc. to wystarczająco dla firmy, by zapewnić dalszy rozwój platformy.

Pierwsi deweloperzy z umową na wyłączność

Choć to dopiero pierwsze kroczki Epic Games Store, już teraz pierwsi deweloperzy decydują się, by wydawać swoje produkcje tylko w sklepie Epic Games. Wyłączność będzie definitywna lub czasowa.

Studio Coffee Stain Studios zdecydowało już, że Satisfactory będzie dostępne jedynie w Epic Games Store i w ogóle nie pojawi się na Steam. Team17 będzie sprzedawało natomiast swoje Rebel Galaxy Outlaw i Genesis Alpha One w Epic Games Store przez rok i dopiero po tym czasie tytuły będą mogły wskoczyć na platformę Valve.

Ciekawe, kiedy pierwsi wielcy wydawcy zdecydują się na podpisanie z Epic Games umowy na wyłączność.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 73 reviews)
Excellent41%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible52%