Znamy zwycięzców Call of Duty World League

Emocjonujące rozgrywki dobiegły końca.

OpTic Gaming wygrało wczorajszej nocy pełen wyrównanych starć sezon Mistrzostw Call of Duty World League (CWL) 2017, prezentowanych przez PlayStation 4. W rozgrywkach organizowanych przez Major League Gaming wraz z Activision, OpTic Gaming sprzątnęło sprzed nosa koronę zwycięzcy zespołowi EnVyUs w zaciętej walce o mistrzowskie miano najlepszej drużyny Call of Duty na świecie.

To totalnie nie wydaje się rzeczywiste. Razem z kolegami z drużyny czujemy się jak legendy – komentuje MVP Mistrzostw CWL 2017, Matthew “FormaL” Piper po przyznaniu mu tytułu. FormaL otrzymał to samo miano także po zakończeniu playoffów CWL Stage 2.

Call of Duty jako dyscyplina esportowa zanotowała w tym roku olbrzymi wzrost zainteresowania, ze wzrostem liczby graczy o 400% w stosunku do zeszłego roku. Poziom podniósł się także w 2017 roku, jeżeli chodzi o ilość profesjonalistów, z dziewięcioma zespołami wygrywającymi turnieje na całym świecie; wśród nich znajduje się drużyna Splyce, pierwszy zespół z Europy, który wygrał turniej CWL w Ameryce Północnej.

Mający miejsce w Orlando na Florydzie turniej gościł 32 drużyny Call of Duty z Ameryki Północnej, Europy i regionu Azji i Pacyfiku (APAC) i trwał 5 dni, podczas których do wygrania były nagrody z łącznej puli 1,5 miliona dolarów. Wydarzenie było jednocześnie finałowym spotkaniem tegorocznego sezonu CWL, w którym do wygrania były 4 milionów dolarów, czyli z największej puli w historii turniejów w Call of Duty.

Źródło: Materiał organizatora

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.