Xbox Series - konsole

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Series – nowe wersje konsol w drodze? Microsoft już nad nimi pracuje

Phil Spencer zdradził, że Microsoft powoli szykuje nowe wersje Xbox Series. Firma zamierza kontynuować taktykę z poprzedniej generacji konsol.

Nowe Xboxy budzą wiele kontrowersji. Jedną z nich jest chociażby moc XSS, której bronił Phil Spencer w wywiadzie dla Kotaku. Ten sam wywiad opiewał jednak w jeszcze jedną, istotną informację.

Szef Xbox wypowiedział się na temat nowych wersji Xbox Series, które mogą trafić na rynek w przyszłości.

Myślę, że tak jak zauważyliście w poprzednich generacjach, wypuścimy nowe wersje sprzętu. Już zaczęliśmy je tworzyć, jasne? (…). Niektóre z nich są kosztowne. (…). Jak obniżyć koszt konsoli w kwestii części, które już się w niej znajdują, ale także patrząc pod kątem kolejnych jej wersji, które możesz wypuścić?

~Phil Spencer

Oznacza to, że Microsoft już pracuje nad kolejnymi członkami rodziny Series. Nie wiadomo, czy będą one mocniejsze, czy po prostu smuklejsze, ale z pewnością się pojawią. Dla przypomnienia dodam, że Xbox One S pojawił się na rynku trzy lata po premierze oryginału. W tym przypadku sprawa może być bardziej skomplikowana.

Stale przyspieszający rozwój sprzętu może wymusić skrócenie życia dziewiątej generacji lub przyspieszyć wypuszczenie wersji „Pro” nowych konsol.

Szybsza dywersyfikacja rynku może utrudnić życie graczom, którzy chcą po prostu cieszyć się rozgrywką w dobrej jakości bez zamartwiania się o to, czy ich konsola podoła nowym grom w zadowalającej rozdzielczości. Zalążki tego widać już teraz w przypadku Series S.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się