Steam z Xbox Game Pass? Valve w końcu skomentowało sprawę

Xbox Game Pass na Steam
PC

Wielu zastanawiało się, czy w dobie popularności subskrypcji, Valve również postawi na taką usługę. A może woli… Xbox Game Pass?

No i dokładnie takich słów potrzebowaliśmy, Gabe!

Valve mówi, że jest chętne na Xbox Game Pass i nie tylko

Valve już parę lat temu odwodniło, że nie ma nic przeciwko subskrypcjom. I choć idea ta za bardzo się nie rozwinęła, każdy może zakupić na platformie Steam abonament EA Play. Wielu graczy zaczęło się zastanawiać, czy samo Valve nie chciałoby wprowadzić tego typu usługi. W końcu Steam jest obecnie największą platformą dystrybucji cyfrowej, z niezliczoną liczbą tytułów.

Okazuje się jednak, że Valve nie jest chętne do realizacji tego pomysłu. Raczej nie powinniśmy oczekiwać czegokolwiek w rodzaju „Steam Pass” czy „Steam Play”.

Nie wydaje mi się, abyśmy sami musieli budować usługę subskrypcyjną w tym momencie.

– mówi w rozmowie z PC Gamer właściciel Valve, Gabe Newell

Zamiast tego jednak GabeN otwarcie przyznaje, że nie miałby żadnego problemu z oferowaniem subskrypcji zewnętrznych firm, jak to aktualnie ma miejsce w przypadku Electronic Arts. I choć jego słów nie należy traktować jako zapewnienia, że Xbox Game Pass (ani jakakolwiek inna subskrypcja) na platformie zadebiutuje, szanse na to są wyraźnie większe niż wcześniej.

Jednak dla ich klientów jest to najwyraźniej popularna opcja i z chęcią podejmiemy z nimi współpracę, aby wprowadzić ją na platformę Steam.

– wyjaśnia Gabe Newell

Obecnie najbardziej popularną i uwielbianą przez graczy usługą jest XGP. Subskrypcja od Microsoftu oferuje mnóstwo gier, w tym premierowych pozycji, za godną opłatę. Szczególnie jeżeli posiadamy Xbox-a.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie