Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Game Pass może otrzymać opcję subskrypcji dla rodzin

Bardzo możliwe, że Xbox Game Pass otrzyma nową opcję subskrypcji. Phil Spencer zapowiedział, że Microsoft chce wprowadzić wariant dla rodzin.

Game Pass niezmiennie od kilku miesięcy święci triumfy jako jedna z największych i najpopularniejszych subskrypcji dla graczy. Ogromna biblioteka gier za bardzo niską cenę i dodatkowe bonusy sprawiają, że to prawdziwy demon opłacalności.

XGP ma jednak jeden, dość istotny problem – nie posiada opcji subskrypcji dla rodzin. Największe usługi działające na podobnej zasadzie, jak chociażby Spotify, udostępniają możliwość korzystania z jednej subskrypcji niezależnie przez kilka osób przy nieco wyższej cenie.

Jeden z użytkowników Twittera zapytał Phila Spencer o ewentualne wprowadzenie planu abonamentowego dla rodzin. Microsoft zdaje sobie sprawę z istnienia niedogodności i najwyraźniej ma w planach wprowadzenie takiej opcji.

To coś, co chcemy zrobić. Istnieje opcja konta domowego dla pojedynczej konsoli, ale subskrypcja rodzinna zdecydowanie pomogłaby kilku członkom rodziny posiadającym konsole.

– komentuje Phil Spencer na Twitterze

Oczywiście nie jest to żadna forma oficjalnego potwierdzenia, że takowa możliwość pojawi się już niedługo. Najwyraźniej jest to na ten moment jeden z planów Microsoftu, który zostanie zrealizowany w niedalekiej przyszłości.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się